Odpływy Grayscale mogą być bliskie zeru. Dlatego

Na podstawie analizy eksperta Bitcoin Alessandro Ottavianiego wydaje się, że duże wypłaty z kłopotliwego produktu GBTC firmy Grayscale mogą zostać zatrzymane.

Ponieważ opłata za Bitcoin Mini Trust firmy Grayscale może wynosić zaledwie 0,15%, tak właśnie jest.

Nie tak szybko?

Eric Balchunas, starszy analityk ETF w Bloomberg, przestrzegł, że opłaty te mogą mieć charakter teoretyczny.

Mówiąc prościej, oznacza to, że fundusz nie zawsze jest w stanie zapewnić tak niskie opłaty. Niemniej jednak Balchunas postrzega tę zmianę jako korzystną, ponieważ Grayscale nie miał innego wyboru, jak tylko wybrać ten procent.

W marcu Grayscale po raz pierwszy ogłosił zamiar założenia mniejszego funduszu. Warto zauważyć, że ten nowy fundusz, oznaczony symbolem giełdowym BTC, stanowi korzystne możliwości dla obecnych inwestorów GBTC. W szczególności mogliby oni nabywać udziały w funduszach ETF bez ponoszenia jakichkolwiek zobowiązań podatkowych.

Potężna konkurencja

Przewiduje się, że do końca tego miesiąca IBIT BlackRock przewyższy GBTC Grayscale pod względem łącznej liczby zarządzanych aktywów. Obecnie IBIT zarządza aktywami o wartości ponad 17 miliardów dolarów, co plasuje go wśród największych funduszy ETF na rynku, przed gigantami takimi jak iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM) i iShares MSCI Japan ETF (EWJ).

GBTC firmy Grayscale stanowi znaczącą przeszkodę rynkową ze względu na wysoki odpływ Bitcoinów. Michael Sonnenshein, dyrektor generalny Grayscele, spodziewał się, że opłaty transakcyjne Bitcoin spadną. Dla kontrastu, GBTC pobiera obecnie najwyższe opłaty wśród dostawców ETF Bitcoinów i wynoszą 1,5%. W rezultacie ma trudności z dorównaniem gigantom branży, takim jak BlackRock i Fidelity. Na przykład Bitwise zapewnia wyjątkowo niską opłatę wynoszącą zaledwie 0,2%.

2024-04-21 11:35