Obligacje za Bitcoin: japońska firma kopiuje poradnik MicroStrategy

Jako badacz z doświadczeniem ekonomicznym i osobistym doświadczeniem bycia świadkiem stagnacji gospodarczej Japonii w latach 90. uważam decyzję Metaplanet o zakupie Bitcoina za intrygującą decyzję o zakupie Bitcoina jako strategiczne posunięcie mające na celu zmniejszenie zależności od japońskiego jena. Najnowsza historia firmy, która obejmuje zmagania jako operator niskobudżetowych hoteli przed przejściem na doradztwo Web3 i przyjęcie Bitcoina jako głównego aktywa rezerwowego, zwiększa moje zainteresowanie tą historią.


Metaplanet, japońska spółka publiczna, ogłosiła, że ​​wyemituje obligacje o oprocentowaniu 0,5% o wartości 1 miliarda jenów (6,2 miliona dolarów) w celu nabycia większej ilości Bitcoinów.

Jestem ekspertem w inwestowaniu w kryptowaluty. W swoim ostatnim posunięciu firma poszła śladem MicroStrategy, pożyczając 768 milionów dolarów w ramach oferty obligacji zamiennych na zakup Bitcoina. Według raportu U.Today.

Metaplanet, nazywana Asia’s MicroStrategy, już w kwietniu włączyła Bitcoin do swoich zasobów finansowych.

Przed przejściem na konsulting Web3 ta notowana na giełdzie spółka, wcześniej znana z zarządzania niedrogimi hotelami, doświadczyła trudności. Jednak jego los znacząco się zmienił, gdy ogłosił, że przyjął dużą kryptowalutę jako swój główny aktyw rezerwowy.

karta

W tym miesiącu Metaplanet ujawniła zakup dodatkowych 1,6 miliona dolarów w Bitcoinach, co daje łączną kwotę 141,07 bitcoinów.

Zmniejszenie ekspozycji na jena 

Aby zmniejszyć zależność firmy od jena japońskiego po jego niedawnej rekordowo niskiej wartości w stosunku do dolara amerykańskiego od 1990 r., jako alternatywę przyjęto Bitcoin.

W marcu Bank Japonii (BOJ) zakończył 17 lat obniżek stóp procentowych, podnosząc je po raz pierwszy. Dali jednak jasno do zrozumienia, że ​​jakiekolwiek przyszłe dostosowania ich polityki pieniężnej nie będą drastyczne.

karta

Jako badacz historii gospodarczej Japonii mogę powiedzieć, że po krachu na giełdzie na początku lat 90. Japonia doświadczyła przedłużającej się fazy ultraniskich stóp procentowych, stagnacji gospodarczej, a nawet deflacji. Pomimo tego, że Japonia jest czwartą co do wielkości gospodarką na świecie o wysokim standardzie życia i bezpieczeństwie, pozostaje w tyle za innymi krajami G7. Przez ostatnie trzydzieści lat płace i ceny utrzymywały się na stosunkowo stabilnym poziomie, a Tokio, niegdyś słynące z jednego z najdroższych miast na świecie, nie posiada już tego tytułu.

2024-06-24 09:50