Novogratz przewiduje, że Bitcoin (BTC) wznowi trend wzrostowy po ogromnym krachu

W niedawnej aktualizacji na platformie mediów społecznościowych X, którą kiedyś był Twitter, Mike Novogratz z Galaxy Digital zlekceważył najnowszą korektę rynkową, nazywając ją „przejściowym zdarzeniem stwarzającym ryzyko”.

Wybitna postać świata kryptowalut mocno wierzy, że Bitcoin, będący największą walutą cyfrową, będzie nadal zyskiwał na wartości.

Według raportu Bloomberga był to największy spadek wartości Bitcoina w ciągu jednego dnia handlowego od upadku Silicon Valley Bank (SVB).

Ostatnio nastąpiło pogorszenie sytuacji, spowodowane wzmożonym napięciem na Bliskim Wschodzie. Warto zauważyć, że Iran przeprowadził znaczne ataki rakietowe i drony na Izrael.

karta

W tym tygodniu Iran odpowiedział atakiem złożonym z wielu dronów i rakiet po izraelskich nalotach na konsulat w Damaszku w Syrii.

Nie jest jasne, czy reakcja Iranu doprowadzi do dalszej eskalacji w regionie.

„Miejmy nadzieję, że zwycięży spokój ducha i zapobiegniemy eskalacji tej sytuacji w większy konflikt na Bliskim Wschodzie. To rozczarowujące, że musimy zajmować się tą kwestią, podczas gdy w regionie ma miejsce tak wiele pozytywnych zmian”. (wyrażony przez Novogratza)

Wcześniej Novogratz wyraził przekonanie, że cena Bitcoina może osiągnąć ponad 100 000 dolarów do roku 2024. Tę byczą prognozę przypisał niekontrolowanemu wzrostowi funduszy ETF Bitcoin, podkreślając ich znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

Dodatkowo potentat kryptowalut w tweecie wyraził optymizm co do korzystnych warunków rynkowych dla kryptowalut w 2023 roku. Uważa, że ​​amerykańska Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe, co sprawi, że będzie to pomyślny czas dla inwestycji w tym sektorze.

Pomimo utrzymujących się obaw o inflację i napięć na Bliskim Wschodzie, obniżki stóp procentowych mogą zostać przełożone. W tym tygodniu koszt wiodącej kryptowaluty zauważalnie spadł po opublikowaniu większego niż oczekiwano raportu podstawowego wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI).

2024-04-14 11:34