Największy uchwyt SHIB, jaki kiedykolwiek ujawniono – trzymaj się mocno

Jako doświadczony analityk finansowy uważam, że niedawne ujawnienie przez Arkham Intelligence informacji o największych posiadaczach SHIB jest intrygujące. Godny uwagi jest fakt, że adres spalania SHIB obejmuje znaczną część całego zaopatrzenia rasy Shiba Inu, około 41%. Należy jednak pamiętać, że adres ten przeznaczony jest do spalania monet SHIB, co ostatecznie zmniejsza podaż krążącą w obiegu i zwiększa ich wartość.


Badanie Arkham Intelligence ujawnia 10 najlepszych podmiotów posiadających tokeny SHIB, a także tożsamość podmiotu, który zajmuje pierwsze miejsce.

Tymczasem wieloryby kryptowalutowe przeniosły miliardy SHIB między giełdami.

Ujawniono największy uchwyt SHIB na rynku

Według najnowszego raportu Arkham Intelligence adres spalony SHIB zajmuje pierwsze miejsce wśród największych posiadaczy SHIB, z oszałamiającą kwotą 410 bilionów SHIB o wartości ponad 10 miliardów dolarów. Ten znaczny pakiet stanowi około 41% całej podaży monet Shiba Inu.

Crypto.com, wiodąca scentralizowana giełda kryptowalut, zajmuje drugie miejsce z aktywami o wartości około 968,56 miliardów dolarów, co stanowi około 3,76% całości, czyli 37 570 344 005 265,1 jednostek. Znacząca część tych środków jest przechowywana w gorących portfelach – adresach cyfrowych połączonych z Internetem – co zwiększa ich podatność na potencjalne naruszenia bezpieczeństwa.

Jako badacz badający dystrybucję tokenów Shiba Inu (SHIB) odkryłem, że zimny portfel Binance zajmuje trzecie miejsce na mojej liście, z udziałem wynoszącym około 3,5% całkowitej podaży w obiegu – co odpowiada około 35 000 000 000 000 SHIB, czyli około 902 300 000 dolarów . Tuż za nim znajduje się zimny portfel aplikacji handlowej Robinhood, ze skrytką zawierającą około 31,75% krążącego SHIB – co przekłada się na wartość około 31 753 251 930 362,97 Shiba Inu, czyli 818 600 000 dolarów.

Portfel zespołu Shib zajmuje 10. miejsce na tej liście i zawiera około 6 kwintylionów monet memów SHIB o wartości około 164,9 mln dolarów.

Wieloryby przenoszą miliardy SHIB

Na podstawie podanego raportu w ciągu ostatnich kilku godzin pomiędzy głównymi inwestorami kryptowalut przetransferowano około 17 miliardów monet Shiba Inu.

Większość transakcji dotyczyła przeniesienia ogromnych ilości SHIB z Krakena do OKX, a wypłaty i depozyty wyniosły łącznie miliardy.

Ogłoszono nadchodzący hard fork Shibarium

Dzisiejszy tweet zespołu Shiba Inu X wskazywał na nadchodzącą „dużą aktualizację sieci” zaplanowaną na 2 maja. W przeciwieństwie do typowych hard forków, które dają początek zupełnie nowemu blockchainowi i coinowi, wydaje się, że jest to jedynie ulepszenie istniejącego systemu.

Jako badacz badający blockchain warstwy 2 Shibarium natknąłem się na intrygujący post na X/Twitterze. Ta aktualizacja, po wdrożeniu, obiecuje usprawnić proces produkcji bloków w naszej sieci, co spowoduje skrócenie czasu potwierdzania transakcji. Co więcej, post sugeruje, że nowa aktualizacja zapewni większą stabilność i przewidywalność opłat transakcyjnych.

Pomimo tego, że wiele już omówiono, nie udostępniono żadnych informacji na temat mechanizmu automatycznego nagrywania, który był testowany w sieci testowej Puppynet już w styczniu.

Prowadzone ręcznie, głównie przez społeczność SHIB, spalanie Shiba trwa nadal, a zespół programistów sporadycznie uczestniczy w nim, gdy zgromadzi się wystarczająca ilość BONE z opłat transakcyjnych Shibarium.

Jako badacz przeanalizowałem dane z ostatnich 24 godzin i odkryłem, że wskaźnik spalania utrzymuje się na deficycie i osiąga wartość ujemną o 88,96%. W tym okresie z krążącej puli usunięto około 4 422 643 tokenów SHIB.

2024-04-26 16:50