Najnowszy kamień milowy Polkadot w postaci 600 tys. portfeli: czy może podnieść DOT do 10 dolarów?

    Polkadot odnotował rekordową liczbę aktywnych i unikalnych portfeli.
    DOT udało się utrzymać na poziomie około 9 USD.

Z najnowszych danych wynika, że ​​w ciągu ostatnich trzydziestu dni liczba używanych portfeli Polkadot wzrosła. Ten wzrost jest obiecującym sygnałem dla platformy. Niemniej jednak ten wzrost liczby aktywnych portfeli nie znalazł odzwierciedlenia w liczbie transakcji, która nie wykazywała odpowiedniego trendu wzrostowego.

Aktywne konto Polkadot przekracza 600 000

Według najnowszych danych z analizy bazy użytkowników w sieci Polkadot aktywnych jest ponad 605 000 unikalnych kont.

Co istotne, najbardziej aktywnymi adresami ze wszystkich był Moonbeam, którego było ponad 248 000. Jest to nowy szczyt dla sieci, przewyższający wcześniejszy szczyt wynoszący około 516 tys. osiągnięty w styczniu.

Jednak do lutego liczba ta spadła do około 419 000.

Co więcej, Polkadot ustanowił nowy poziom odniesienia z ponad 5,59 milionami różnych kont na koniec marca. Liczba ta stanowi wzrost w porównaniu z około 5,53 miliona unikalnych kont zliczonych w lutym.

Ten kamień milowy wyznacza nowy rekord wszech czasów dla platformy.

Spadek transakcji Polkadot

Chociaż pojawiło się więcej wyrazistych i zaangażowanych użytkowników Polkadot, wolumen transakcji nie wzrósł znacząco w odpowiedzi. Przegląd statystyk transakcji wykazał jedynie niewielką poprawę w porównaniu z lutym.

W zeszłym miesiącu miało miejsce około 11,5 miliona transakcji, czyli o ponad milion więcej niż około 10,8 miliona transakcji w poprzednim miesiącu.

Mimo to liczba transakcji jest w dalszym ciągu znacznie niższa niż odnotowane w grudniu 31,7 mln, co stanowi najwyższy wynik, jakiego sieci nie udało się przekroczyć od tego czasu.

DOT utrzymuje się na poziomie 9 USD

W ostatni dzień sesyjny 8 kwietnia cena Polkadot (DOT) wzrosła o 3,9%. W rezultacie jego wartość wzrosła z około 8,70 dolarów do 9,05 dolarów. Była to pierwsza znacząca podwyżka cen DOT od dwóch tygodni.

Najnowszy kamień milowy Polkadot w postaci 600 tys. portfeli: czy może podnieść DOT do 10 dolarów?

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOT w ujęciu BTC

Cena DOT spadała, odkąd osiągnęła ponad 11 dolarów, i oczekiwano, że będzie oscylować wokół 9 dolarów. Jednak począwszy od 1 kwietnia nowy spadek spowodował, że cena spadła do dolnego zakresu.

W chwili, gdy to piszę, DOT był wyceniony na giełdzie na około 9,03 dolara, wykazując niewielki, prawie zerowy spadek, około 0,1%.

2024-04-10 06:15