Najniższy poziom Dogecoina od 30 dni po spadku o 10% – Czas wyjść z rynku?

  • Wartość Dogecoina spadła w ciągu ostatnich siedmiu dni dwucyfrowo
  • Spadające zainteresowanie otwartymi kontraktami futures wskazywało na wychodzenie płynności z rynku instrumentów pochodnych

Dogecoin (DOGE), najpopularniejsza moneta memowa na rynku, w ciągu ostatniego tygodnia nadal traciła na wartości, ponieważ nie zyskała na szumie wywołanym halvingiem. Jego wartość wyniosła 0,15 dolara na podstawie bieżących danych rynkowych, co odzwierciedla niewielki wzrost o 0,13% w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z najnowszymi danymi CoinMarketCap.

W ciągu ostatniego tygodnia cena DOGE spadła o 10%, co czyni go memecoinem z największym spadkiem ceny, wynoszącym ponad 10%, wśród wiodących monet w tym okresie.

Czego mogą się spodziewać posiadacze monet?

Mówiąc prościej, cena DOGE, altcoina, wykazuje oznaki niedźwiedzia. W szczególności jego wartość spadła poniżej 50-dniowej średniej kroczącej i pozostała poniżej 200-dniowej średniej kroczącej od bieżącej aktualizacji rynku.

Spadek ceny DOGE poniżej 50-dniowej średniej kroczącej wskazywał na zmianę nastawienia rynku z pesymistycznego na optymistyczne. W miarę zbliżania się do 200-dniowej średniej kroczącej memecoin może zbliżać się do znaczącego punktu wsparcia na poziomie około 0,1 dolara.

Ponadto Awesome Oscillator, sygnalizujący dynamikę rynku DOGE, wyświetlał czerwone słupki histogramu z obecnie tendencją spadkową. Ten schemat utrzymuje się od 14 kwietnia. Trend spadkowy na Awesome Oscillator danego aktywa sugeruje, że presja na sprzedaż jest silna.

Mówiąc prościej, gdy RSI DOGE spadł poniżej neutralnego poziomu 50, zasygnalizowało to spadek popytu na memecoin. W tej chwili RSI DOGE wynosił 42,87, co wskazuje, że inwestorzy byli bardziej skłonni sprzedać DOGE niż go kupić.

Obecnie linia MACD (oznaczona niebieską linią) znajdowała się zarówno poniżej linii sygnałowej (oznaczonej linią pomarańczową), jak i linii zerowej dla monety DOGE. Zdarzenie to oznaczało, że krótkoterminowy kierunek ruchu cen DOGE był mniej zdecydowany w porównaniu z jego długoterminowym trendem, jak wskazuje skrzyżowanie.

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOGE w przeliczeniu na BTC

Traderzy postrzegają to jako znak, aby opuścić swoje długie pozycje i zająć krótkie.

Na chwilę obecną wskaźnik Parabolic SAR dla DOGE sugeruje, że trzymanie długich pozycji może w przyszłości nie być opłacalne. W szczególności kropki wskaźnika zostały umieszczone nad świecami cenowymi.

Mówiąc prościej, gdy rynek wykazuje taką tendencję, ludzie zwykle rozumieją to jako znak, że na rynku występuje spadek cen i ta tendencja spadkowa może się utrzymać.

Najniższy poziom Dogecoina od 30 dni po spadku o 10% – Czas wyjść z rynku?

Na rynku kontraktów terminowych na dogecoin (DOGE) liczba pozostających do spłaty kontraktów osiągnęła najniższy poziom od 30 dni, a zgłoszona wartość wynosi 953 mln dolarów na podstawie danych Coinglass.

2024-04-21 02:15