Najlepszy prawnik Coinbase wzywa Kongres do uchwalenia ustawy o Stablecoin

Paul Grewal, dyrektor prawny Coinbase, wezwał niedawno Kongres w poście w mediach społecznościowych do uchwalenia przepisów dotyczących monet stabilnych, jeśli Stany Zjednoczone zamierzają skutecznie zająć się niewielkim ułamkiem przestępstw finansowych ułatwianych przy użyciu kryptowalut.

W reakcji na opublikowane zeznania Wally’ego Adeyemo jako zastępcy sekretarza skarbu USA, podkreślające zapobieganie nielegalnemu stosowaniu kryptowalut, Grewal skomentował to.

W swoim oświadczeniu Adeyemo wspomniał, że złośliwe osoby stopniowo wykorzystują kryptowaluty do ukrywania swojej tożsamości, odłączając się w ten sposób od konwencjonalnych struktur finansowych.

Władze dokładają wszelkich starań, aby zakłócać nielegalne systemy finansowania działające na arenie międzynarodowej za pośrednictwem Skarbu Państwa.

karta

Z zeznań wynika, że ​​Korea Północna jest zamieszana w kilka cyberataków. Wykorzystują nieoficjalnych handlarzy kryptowalutami do wymiany skradzionych kryptowalut na gotówkę.

Adeyemo sugeruje, że powinniśmy nadać priorytet zmianom, takim jak nakładanie kar wtórnych, aktualizacja obecnych przepisów i ograniczanie ryzyka związanego z zagranicznymi giełdami kryptowalut.

Według raportu U.Today około połowę wszystkich nielegalnych transakcji można prześledzić wstecz do blockchainu Tron, głównie ze względu na powszechne wykorzystanie tokena USDT na tej platformie.

W marcu ubiegłego roku amerykański kongresman Patrick McHenry (RNC) stwierdził, że Izba Reprezentantów ma realny harmonogram przyjęcia przepisów dotyczących monet stabilnych. Ustawa ta zyskała znaczne poparcie zarówno ze strony prawodawców Demokratów, jak i Republikanów, co czyni ją prawdopodobną do przyjęcia w 2024 r.

2024-04-09 12:17