Na kartach może nastąpić gwałtowny spadek cen Dogecoin (DOGE) z powodu tego złowieszczego wzorca

Jako osoba, która uważnie śledziła rynek kryptowalut przez ostatnie kilka lat, widziałem na własne oczy, jak szybko potrafią się odwrócić losy. Niedawny rozwój Dogecoina (DOGE) z formacją głowy i ramion wyraźnie przypomina o tej zmienności.


Mówiąc prościej, Josh Olszewicz, znany handlarz kryptowalutami, zauważył, że Dogecoin (DOGE), najpopularniejsza cyfrowa waluta memowa, wydaje się ostatnio tworzyć wzór na wykresie „głowa z ramionami”.

$DOGEZegarek H&S — #333kByJuly2025 (@CarpeNoctom) 25 kwietnia 2024 r.

Jako obserwator zauważyłem, że inwestorzy często wykorzystują dobrze znaną formację odwrócenia, aby wskazać pojawienie się trendu spadkowego. Układ ten wyraźnie zaznaczają się na wykresie Olszewicza dwa kluczowe punkty: „lewe ramię” i „głowa”. Lewe ramię oznacza początkowy punkt odwrócenia, podczas gdy głowa oznacza najwyższy punkt formacji. Następnie pojawia się kolejny znaczący punkt odwrócenia, zwany „prawym ramieniem”, łączący się z dekoltem i lewym punktem odwrócenia, aby zakończyć wzór.

Jako obserwator zauważyłbym, że gdyby cena Dogecoina miała dalej spadać i przełamać obecny poziom oporu (zwany „dekoltem”), mogłoby to sygnalizować utworzenie niższego minimum. Sugerowałoby to, że trend spadkowy, który rozwijał się z każdym kolejnym dołkiem, mógł już dobiec końca.

Kiedy cena nie osiąga nowego maksimum, wzór ten wskazuje, że trend zwyżkowy traci impet.

Obecnie Dogecoin jest sprzedawany za około 0,15 dolara na czołowych giełdach kryptowalut. W ciągu ostatnich 24 godzin jego wartość spadła o ponad 4,2%. Spadek ten wpisuje się w szerszy trend na rynku kryptowalut.

Bitcoin spada wraz ze spadkiem szans na obniżki stóp procentowych

Niedawno byłem świadkiem, jak Bitcoin, wiodąca kryptowaluta, chwilowo ześlizgnął się dzisiaj poniżej progu 63 000 dolarów, by następnie odbić się i osiągnąć nową wysokość 63 622 dolarów.

Na podstawie analizy Fitch zaobserwowałem, że możliwość obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym roku wydaje się niepewna w świetle ostatnich wskaźników ekonomicznych. Dane wskazują na malejącą dynamikę PKB i rosnącą inflację w Stanach Zjednoczonych. Warto zauważyć, że Fitch podkreślił, że istotnym wnioskiem z raportu jest podwyższony odczyt inflacji. Jeśli ekspansja gospodarcza będzie nadal słabnąć, a inflacja będzie dalej przyspieszać, oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych Fed w 2024 r. będzie mniej realne.

Co ciekawe, rynki kontraktów terminowych wskazują obecnie, że Rezerwa Federalna nie dokona żadnych obniżek stóp procentowych do 2024 r. – co stanowi niezwykłą zmianę w stosunku do wcześniejszych przewidywań, które sugerowały, że tylko w 2021 r. obniży stopy trzykrotnie.

Mówiąc prościej, nagła zmiana w kierunku bardziej jastrzębiej polityki pieniężnej w 2024 r. raczej nie będzie dobrą wiadomością dla kryptowalut, zwłaszcza monet memowych. Historycznie rzecz biorąc, ryzykowne aktywa, w tym kryptowaluty, zwykle radziły sobie dobrze przy luźnej polityce pieniężnej. Wydaje się jednak, że w 2024 r. taka polityka może nie być przewidziana.

2024-04-25 19:00