Minerzy Bitcoinów kapitulują, ale jest pozytywne rozwiązanie

Jako doświadczony analityk uważam, że spostrzeżenia Ki Young Ju na temat trwającej kapitulacji górników Bitcoin i jej potencjalnego wpływu na rynek są wnikliwe i warte rozważenia. Kapitulacja górników jest krytycznym czynnikiem, który może znacząco wpłynąć na trend cenowy w przestrzeni kryptowalut, ponieważ bezpośrednio wpływa na stronę podaży równania.


Ki Young Ju, założyciel i dyrektor generalny firmy CryptoQuant zajmującej się analizą kryptowalut, stwierdził, że kapitulacja sektora wydobycia Bitcoinów nie jest jeszcze zakończona.

Na podstawie analizy historycznej odkryłem, że fazy kapitulacji na rynku zwykle kończą się, gdy średnia dzienna wartość wydobycia osiąga około 40% średniej rocznej. Obecnie obserwujemy średnią dzienną na poziomie 72%, czyli znacznie powyżej typowego progu.

Kiedy górnicy kryptowalut doświadczają znacznych trudności finansowych z powodu mniejszych zysków, nazywa się to kryzysem górniczym. W tym scenariuszu górnicy są zmuszeni sprzedać swoje zasoby Bitcoinów wraz ze spadkiem cen i opłat, co pogłębia tendencję spadkową na rynku. Pomimo skupienia się na spłatach Mount Gox i szaleństwie wyprzedaży w Niemczech, trudna sytuacja górników jest kolejnym znaczącym czynnikiem wpływającym na niedźwiedzie nastroje.

Jak wynika z danych Blockchain.com, hashrate wydobywczy spadł do 552 EH/s z poprzedniego maksimum wynoszącego 657 EH/s, co sygnalizuje, że wielu górników wyłącza obecnie swoje maszyny.

Jako badacz badający trendy na rynku kryptowalut zaobserwowałem, że zauważalne spadki hashrate’u, jak raportował CryptoQuant w zeszłym tygodniu, historycznie wskazywały na potencjalne najniższe poziomy rynku.

„Nudny” rynek   

Ju przewiduje słaby trend cenowy w nadchodzących miesiącach, radzi jednak inwestorom utrzymać optymistyczne prognozy na przyszłość i minimalizować potencjalne zagrożenia w swoich inwestycjach.

W oparciu o przeanalizowane przeze mnie informacje z CryptoQuant, kryptowaluta jest obecnie sprzedawana po cenie 59 064 dolarów. Wcześniej osiągnął szczyt na poziomie 59 322 dolarów.

W zeszłym tygodniu Bitcoin spadł poniżej poziomu 54 000 dolarów, co oznacza znaczny spadek w przypadku największej kryptowaluty. Jednak od tego czasu siły zwyżki zebrały się dzięki znacznym inwestycjom w fundusze giełdowe Bitcoin (ETF). Tylko 9 lipca te produkty finansowe przyciągnęły nowy napływ środków w wysokości około 216,4 mln dolarów.

2024-07-10 09:28