Mike Novogratz wydaje kluczowe ostrzeżenie przed zbliżającą się „spiralą śmierci zadłużenia”

Mike Novogratz, współzałożyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, zdecydowanie zaleca rządowi USA natychmiastowe ograniczenie wydatków w związku z alarmującym stanem długu publicznego. Szacuje się, że stosunek długu kraju do PKB wynosi około 125%, co w przeszłości prowadziło do trudności gospodarczych.

Novogratz zaproponował rozwiązania i rolę Bitcoina

Bazując na wcześniejszych doświadczeniach innych krajów, Novogratz argumentuje, że Stany Zjednoczone, które osiągnęły wysoki poziom zadłużenia, prawdopodobnie staną przed procesem restrukturyzacji zadłużenia, podobnie jak w 33 z ostatnich 34 podobnych przypadków. Podkreśla znaczenie podjęcia działań w celu poprawy sytuacji fiskalnej Ameryki, zanim sytuacja się pogorszy i przerodzi się w poważny kryzys zadłużeniowy.

Biorąc pod uwagę delikatny stan rzeczy, Novogratz zdecydowanie nalega, aby rząd podjął drastyczne kroki w celu ograniczenia wydatków. Sugeruje wprowadzenie rygorystycznych cięć budżetowych, aby zapanować nad wydatkami i uniknąć potencjalnie katastrofalnego cyklu akumulacji zadłużenia.

Stany Zjednoczone mają obecnie około 125% swojego rocznego wyniku gospodarczego zadłużonego. Spośród 34 krajów, które osiągnęły podobny poziom zadłużenia, 33 wymagały wcześniej restrukturyzacji zadłużenia. Aby uniknąć potencjalnego kryzysu zadłużeniowego, konieczne są znaczne cięcia budżetowe. Zaciśnijmy pasa finansowe!

— Mike Novogratz (@novogratz) 16 kwietnia 2024 r.

Eksperci finansowi przewidują, że bez interwencji poziom zadłużenia może drastycznie wzrosnąć, co może prowadzić do deprecjacji waluty. W takim przypadku inwestowanie w Bitcoin może uchronić Cię przed wynikającymi z tego stratami pieniężnymi.

W związku z wydarzeniem halvingu zaplanowanym na ten tydzień, Novogratz optymistycznie patrzy na trajektorię cen Bitcoina.

Wezwij rząd do działania

Novogratz sugeruje, że rząd może być zmuszony do podniesienia podatków w niektórych obszarach ze względu na duże obciążenia podatkowe, jakie obecnie ponoszą Amerykanie. Znajdując równowagę między redukcją wydatków a zwiększeniem dochodów, politycy mogą pomóc zapobiec potencjalnemu kryzysowi finansowemu.

Novogratz wydaje ostrzeżenie w związku z rosnącymi obawami o zdolność sektora bankowego do przeciwstawienia się niestabilności gospodarczej. Eksperci uważają, że konieczne są pilne działania organów zarządzających, aby wzmocnić sytuację finansową kraju i promować długoterminowy dobrobyt gospodarczy.

W zeszłym roku Robert Kiyosaki, znany inwestor, biznesmen i autor bestsellera z zakresu wiedzy finansowej „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, poradził inwestorom, aby zamiast ulegać wpływom, trzymali się „prawdziwych aktywów”, takich jak złoto, srebro i Bitcoin poprzez zwiększenie limitu zadłużenia.

Według niektórych analityków Galaxy Digital należący do Novogratz wykazał duże zainteresowanie Ethereum, kupując ostatnio dużą kwotę, około 76 milionów dolarów, od głównych giełd.

2024-04-16 18:15