Michael Saylor wysyła tajemniczą wiadomość dotyczącą Bitcoinów, społeczność Buzz

Michael Saylor, założyciel i były dyrektor generalny MicroStrategy, który obecnie nadzoruje plan inwestycyjny Bitcoin, niedawno udostępnił na swoim koncie Twitter/X aktualizację dotyczącą Bitcoina, aby przyciągnąć uwagę społeczności kryptowalut.

Społeczność Bitcoin reaguje na post Saylora

Tweet Michaela Saylora zawierał proste stwierdzenie i efektowny wizualnie obraz wygenerowany przez aplikację AI. „Kiedy już coś zobaczysz, nie możesz tego odzobaczyć” – napisał, dodając hashtag #Bitcoin. Załączone zdjęcie przedstawiało twarz androida z okiem zastąpionym symbolem Bitcoina w stylu cyberpunkowym.

Nie można odzobaczyć tego, co zostało zobaczone. #Bitcoin

— Michael Saylor ️ (@saylor) 15 kwietnia 2024 r.

Członkowie społeczności Bitcoin szybko zareagowali na Twitterze, dzieląc się różnymi wiadomościami. Niektórzy wyrażali entuzjazm dla Bitcoina i chwalili jego enigmatycznego twórcę Satoshi Nakamoto, a także ostatnią inwestycję Elona Muska. Inni wyrazili obawy dotyczące wygórowanych opłat transakcyjnych dla BTC.

Jak zawsze Michael Saylor nie odpowiedział na żaden z komentarzy pod swoim postem.

MicroStrategy pokonuje Bitcoin, Saylor wyjaśnia, jak to zrobić

W zeszły weekend na Twitterze Saylor opublikował wykres przedstawiający sukces finansowy MicroStrategy dzięki podejściu Bitcoin. Wykres pokazuje, że wartość akcji MicroStrategy (MSTR) gwałtownie wzrosła o zdumiewające 1097% od sierpnia 2020 r., kiedy firma po raz pierwszy zaczęła często kupować duże ilości Bitcoinów.

W przeciwieństwie do MSTR, Bitcoin odnotował znaczny wzrost o 463%, choć mniej niż jego odpowiednik, złoto, które zyskało jedynie 16%. Srebro natomiast spadło o 1%. Indeks S&P 500, pod pewnymi względami podobny do Bitcoina, wzrósł o 52%, a Nasdaq poszedł w jego ślady ze wzrostem o 47%. Z kolei obligacje odnotowały znaczny spadek o 21% od początku 2020 r.

Pozostało kilka dni do halvingu

W ciągu najbliższych czterech dni nastąpi długo oczekiwany halving Bitcoina. Podczas tego wydarzenia nagrody górników za wydobycie nowych bloków zostaną zmniejszone o połowę. W rezultacie będą teraz zarabiać około 3,125 BTC za każdy nowo utworzony blok, aż do następnego halvingu.

Za cztery dni odbędzie się ważne wydarzenie. W świecie kryptowalut panuje podekscytowanie, ponieważ spodziewają się wzrostu wartości Bitcoina po halvingu. Jak dotąd nie podano żadnych ostatecznych prognoz z konkretnymi datami.

Wydobywanie Bitcoina sprawia, że ​​jest on rzadszy, zmniejszając liczbę nowych monet wchodzących na rynek każdego dnia. Obecnie w wyniku wydobycia powstaje około 900 Bitcoinów dziennie, ale po kolejnym halvingu dziennie będzie produkowanych tylko 450 nowych monet.

2024-04-15 18:11