Michael Saylor wypowiada się po spadku ceny Bitcoina (BTC): szczegóły

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z kilkuletnim stażem nie mogę powstrzymać się od uczucia ukłucia znajomości, gdy obserwuję najnowsze wahania cen Bitcoina. Zmienność rynku nie jest mi obca i przekonałem się na własnej skórze, że krótkoterminowe zyski mogą szybko zamienić się w straty, jeśli pozwolę, aby strach lub chciwość przyćmiły mój osąd.


Podczas niedawnego spadku wartości Bitcoina Michael Saylor, prezes MicroStrategy, podkreślił konieczność patrzenia szeroko i skupiania się na wzlotach i upadkach na rynku. Kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom w historii wynoszący 73 798 dolarów około połowy marca, ale od tego czasu spadła o około 13%, przy skromnym wzroście o 1,34% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby osiągnąć poziom 64 335 dolarów.

Bitcoin spadł na początku tego tygodnia, z najwyższych poziomów 67 225 dolarów osiągniętych 23 kwietnia. Ostatni spadek

Inwestorzy wyciągnęli zeszłego dnia około 218 milionów dolarów z amerykańskich funduszy ETF na Bitcoin, co oznacza jedną z największych wypłat w historii. Posunięcie to nastąpiło w momencie, gdy apetyt inwestorów na ryzykowne aktywa osłabł w związku ze zmniejszającymi się oczekiwaniami na obniżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Po ustąpieniu ostatnich wahań cen Bitcoina uwagi Michaela Saylora trafiły w gust inwestorów skupiających się na perspektywie długoterminowej. Wyrażenie „uważaj na piłkę” można interpretować jako strategiczne podejście do zarządzania nieprzewidywalną naturą kryptowalut.

2024-04-26 19:37