Michael Saylor przerywa milczenie w sprawie ceny Bitcoina w związku z halvingiem

Michael Saylor, założyciel MicroStrategy, wiodącej firmy zajmującej się analityką biznesową, wskazał, że po nadchodzącym halvingu może nastąpić znaczny wzrost ceny Bitcoina. Przedstawił tę sugestię na podstawie reakcji rynku po ostatnim halvingu, który miał miejsce w 2020 r.

Opublikował także uroczysty tweet po tym, jak w końcu nastąpił halving.

Saylor wskazuje na wyraźną korelację pomiędzy ceną BTC a halvingiem

Założyciel i były dyrektor generalny znanego giganta biznesowego, obecnie kierującego inicjatywami Bitcoin, wskazał na platformie X, że jego zdaniem cena Bitcoina znacznie wzrośnie po czwartym halvingu Bitcoina.

W 2020 roku Bitcoin doświadczył znacznego spadku ceny po poprzednim halvingu, osiągając dla swoich zwolenników najniższy poziom 8618 dolarów. Jednak do listopada 2023 r. Bitcoin osiągnął nowy rekordowy poziom 69 000 dolarów. Co zaskakujące, w marcu cena wzrosła do bezprecedensowego szczytu, po czym nastąpiła czwarta halving.

W dniu ostatniego #BitcoinHalving cena BTC wynosiła 8618 dolarów.

— Michael Saylor ️ (@saylor) 19 kwietnia 2024 r

Obecnie cena Bitcoina wynosi 61 043 dolarów. W ciągu ostatnich czterech lat Bitcoin doświadczył znacznej zmienności, ale udało mu się urosnąć o około 800%. Według inwestora venture capital i zwolennika Bitcoina, Anthony’ego Pompliano, w wywiadzie dla CNBC, w pierwszej połowie 2024 r. Bitcoin odnotował wzrost o około 40%.

Jeśli chodzi o konkurencję Bitcoina w postaci fizycznej, złota, jego wzrost wyniósł 11% w ciągu ostatnich pięciu lat i około 7% tylko w tym roku. Według Pomp osoby, które w tym okresie posiadały złoto, w rzeczywistości doświadczyły spadku siły nabywczej. To odkrycie Pompa poddaje w wątpliwość reputację złota jako aktywa chroniącego siłę nabywczą.

Jeśli chodzi o Saylora, po długo oczekiwanym wydarzeniu związanym z halvingiem, które miało miejsce dzisiaj, zamieścił na Twitterze wyraz swojej radości komunikatem: „Osiągnięto 840 000 zamkniętych BTC”.

Analityk Plan B prognozuje wzrost BTC

Znany ekspert rynkowy i twórca przepływów akcji Bitcoina, Plan B, niedawno napisał na Twitterze, aby wyrazić pozytywne nastawienie do wydarzenia po halvingu w cyfrowej walucie.

Według jego analizy opartej na halvingach BTC, insiderzy mają tendencję do kupowania Bitcoinów w dużych ilościach w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających wydarzenie o halvingu, podnosząc jego cenę około dwukrotnie. Zgodnie z jego modelem „od zapasów do przepływu” wzrost cen jest widoczny w ciągu pierwszego półrocza. Jednakże w dłuższej perspektywie, od 6 do 18 miesięcy po halvingu, przewiduje on znaczny wzrost ceny Bitcoina, około czterokrotność obecnej wartości.

Udanego halvingu Bitcoina! (podwojenie zapasów do przepływów):

– w ciągu 6 miesięcy przed halvingiem, insiderzy wygrywają: cena 2x

– w ciągu 6 miesięcy po halvingu dochody górników korygują się: cena 2x

– 6-18m po halvingu reszta rynku spieszy się po kawałek tortu: cena 4x

— PlanB (@100 bilionów USD) 19 kwietnia 2024 r

2024-04-20 11:13