MATIC odbija się powyżej 0,41 USD w miarę zbliżania się migracji POL – co dalej?

  • W bieżącym cyklu MATIC odnotował stłumione ruchy cenowe i kształtują się na najniższych poziomach w okolicach czerwca 2022 r.
  • Posiadacze MATIC będą mogli we wrześniu dokonać konwersji swoich sald na uniwersalny token POL.

Jako doświadczony badacz z wieloletnim doświadczeniem w dynamicznym świecie kryptowalut, byłem na własne oczy świadkiem jazdy kolejką górską, jaką jest Polygon [MATIC]. W bieżącym cyklu rynkowym MATIC zahamował swoje działania cenowe, które osiągnęły najniższy poziom z czerwca 2022 r. Jednak zbliżające się przejście na Polygon 2.0 i wprowadzenie wielofunkcyjnego tokena POL napawają mnie ekscytacją na myśl o przyszłości tego obiecującego projektu.

Polygon [MATIC] zmierza w kierunku bardziej wyrafinowanej, w pełni zdecentralizowanej struktury w stosunku do istniejącej konfiguracji.

W czerwcu 2023 r. ogłoszono Polygon 2.0, przedstawiając zbiór sugerowanych ulepszeń, których celem jest restrukturyzacja systemu tokenów Polygon, architektury sieci i procesów decyzyjnych.

Uaktualnienia obejmują również ulepszenia mechanizmu konsensusu sieci, zapewniając, że będzie on w stanie sprostać przewidywanym wymaganiom w zakresie wzrostu i skalowania.

Ambicje Polygon, aby stać się rozwiązaniem wielołańcuchowym

Mówiąc prościej, Polygon 2.0 przedstawia świeżą strukturę kładącą nacisk na nieograniczoną skalowalność i jednoczącą płynność w różnych łańcuchach w sieci Polygon. Podstawy pod te postępy położono w zeszłym roku poprzez utworzenie infrastruktury wspierającej koncepcję kompleksowego ekosystemu.

We wrześniu 2023 r. firma Polygon Labs rozpoczęła wdrażanie swoich wstępnych propozycji ulepszeń Polygon (PIP), co oznacza rozpoczęcie fazy rozwojowej Polygon 2.0.

Miesiąc później, w październiku, zespół programistów Polygon wdrożył inteligentne kontrakty dla tokena ekosystemu Polygon (POL) w głównej sieci Ethereum.

Hyperproduktywny token POL

Mówiąc prościej, nadchodząca wersja tokena POL została zaprojektowana przy użyciu nowoczesnego szablonu umowy, umożliwiającego płynne i elastyczne funkcje w sieci Polygon.

Całkowita liczba tokenów POL, które można wyemitować początkowo, ustalona jest na 10 miliardów, po czym przez kolejne dziesięć lat stosowana będzie roczna stopa inflacji wynosząca 1%.

Token POL będzie służył jako elastyczne narzędzie zwiększające skalowalność i efektywność administracji w różnych sieciach blockchain.

Posiadacze tokenów POL mogą również angażować się w zwiększanie bezpieczeństwa sieci Polygon, korzystając z ulepszonego, zdecentralizowanego systemu obstawiania, który zapewnia zwiększone zachęty dla tych, którzy obstawiają swoje tokeny.

Migracja MATIC do POL

Zgodnie z pierwotnymi przewidywaniami 4 września ma nastąpić aktualizacja MATIC do POL, co oznacza zmianę, w której POL przejmie rolę rodzimego tokena gazu i stakingu w sieci Polygon Proof-of-Stake (PoS), zastępuje MATIC.

Token MATIC, który sam był wcześniej przemianowany, stał się podstawą ekosystemu Polygon.

Aktualizacja umożliwi użytkownikom wymianę tokenów i jest znaczącym kamieniem milowym w planie działania Polygon 2.0, ponieważ odzwierciedla rzeczywistą zmianę w tokenomice i zarządzaniu siecią.

W trakcie czteroletniego okresu przejściowego posiadacze tokenów MATIC muszą wykonać operację swapu (po kursie wymiany 1:1), aby przenieść swoje salda do zaktualizowanej umowy. Po wykonaniu tej czynności oryginalny MATIC nie będzie już dostępny.

Akcja cenowa MATIC

W ostatnich warunkach rynkowych MATIC firmy Polygon odnotował znaczne straty wśród altcoinów. Od kwietnia do czerwca MATIC zdołał utrzymać się powyżej poziomu wsparcia 0,61 dolara, ale ostatecznie wyrwał się z długotrwałego okresu ruchu bocznego.

MATIC odbija się powyżej 0,41 USD w miarę zbliżania się migracji POL – co dalej?

Jak dotąd w tym miesiącu wartość tokena spadła o 10%, potencjalnie grożąc dalszym spadkom ze względu na ciągłą niestabilność rynku. Według danych IntoTheBlock zaledwie 2% posiadaczy MATIC osiąga obecnie zyski, a dodatkowy 1% osiąga próg rentowności przy obecnym poziomie cen.

Pomimo odreagowania MATIC/USDT po wsparciu na poziomie 0,334 USD ustalonym 5 sierpnia, ostatnie ruchy cen nadal stanowią powód do niepokoju. Przez ostatnie trzy tygodnie para oscylowała w przedziale od 0,38 do 0,42 dolara na wykresie 4-godzinnym.

MATIC odbija się powyżej 0,41 USD w miarę zbliżania się migracji POL – co dalej?

Jednak krótkoterminowe perspektywy nie są wcale czarne. Byczy spekulanci celują w psychologiczny poziom 0,50 dolara, aby uzyskać większy wzrost, ponieważ wcześniej zapewniał on wsparcie w okresie od lipca 2023 r. do sierpnia 2024 r.

2024-08-19 19:04