Marching Powder Bez koszulki Danny Dyer gapi się na góry kokainy i bójki na ulicach w zwiastunie kontynuacji „Football Factory”

Jako osobę, która spędziła znaczną ilość czasu zagłębiając się w mroczniejsze zakamarki społeczeństwa, zaintrygowała mnie wiadomość o ponownym spotkaniu Danny’ego Dyera i Nicka Love przy kontynuacji „The Football Factory”. Dorastałam w otoczeniu szorstkiego realizmu, który przenika te filmy, więc przedstawienie życia krążącego wokół alkoholu, narkotyków, kobiecości i przemocy przemawia do mnie w sposób, w jaki robi to niewiele innych produkcji.


W czwartek, po premierze zwiastuna, zaprezentowano zapowiedź najnowszego filmu Danny’ego Dyera, zatytułowanego „Marching Powder”.

Choć nowy projekt nie stanowi oficjalnej kontynuacji fabuły filmu The Football Factory, w którym aktor w 2004 roku wcielił się w postać rozczarowanego 29-letniego Tommy’ego Johnsona, którego życie kręciło się wokół weekendowych meczów piłkarskich, to łączy w sobie podobny motyw przewodni.

Po dwudziestu latach Danny powraca na znajomy teren, niegdyś należący do Tommy’ego, teraz wcielając się w mężczyznę o imieniu Jack. Tym razem jednak Jack musi drastycznie zmienić swoje postępowanie, aby uniknąć odsiadywania kary za kratkami.

Zwiastun pokazał go bez koszuli, wpatrującego się w góry kokainy i bójki na ulicach.

Zwiastun pozwala rzucić okiem na to, czego się spodziewać, i zaczyna się od aktora Danny’ego rozmawiającego z kamerą z podejrzaną substancją w dłoni, podczas gdy w tle walczy grupa mężczyzn.

Mówi: „Przyszedłem przedstawić mój nowy film. To delikatna, urocza komedia romantyczna pod tytułem Marching Powder.

Następnie robi pauzę i woła do mężczyzn: „Hej, kolego, hej, kolego, uspokój się”, po czym powącha wątpliwy przedmiot.

Pomimo toczącego się sporu ucisza ich, stosując przemoc fizyczną. Następnie zwracając się do kamery, prezentuje zwiastun filmu „Marching Powder”. To urzekający film, odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

Film opowiada o parze, która próbuje uratować swój związek. Ich związek został wystawiony na próbę ze względu na ciągłą walkę męża z uzależnieniem od narkotyków.

Początkowa scena zwiastuna przedstawia postać, Jacka Jonesa, który znajduje się na sali sądowej i zostaje ukarany przez sędziego za niewłaściwe zachowanie, takie jak wdawanie się w fizyczne kłótnie podczas meczów piłkarskich i nielegalne posiadanie kokainy.

Postawiono mu sześciotygodniowe ultimatum: zmień swoje postępowanie albo grozi mu więzienie, a Jack ubolewa: „Schrzaniłem sprawę. Żona mnie porzuci. Doprowadziłem mojego syna do szaleństwa. Moi przyjaciele uważają mnie za nudną.

Wygląda na to, że mój teść jest na mnie bardzo zły, ale ja jestem zdeterminowana, aby udowodnić swoją wartość i sprawić, że będzie dumny, stając się cennym uczestnikiem społeczeństwa.

W innym scenariuszu Jack jedzie odebrać syna JJ ze szkoły, a mały chłopiec pyta, czy mama jest zaangażowana w romantyczny związek z kimś innym.

Danny stwierdził: „Jeśli kiedykolwiek spotkacie mnie w szkole, będzie to oznaczać, że albo nie żyje, albo odeszła z kimś innym”.

W innym sformułowaniu The Football Factory opowiedziało historię dwóch wyimaginowanych gangów angielskich bandytów piłkarskich – Headhunters, lojalnych wobec Chelsea i Bushwhackers, zagorzałych zwolenników Millwall.

Postać Danny’ego, Tommy, należy do gangu Chelsea, którego życie koncentruje się głównie na piciu, używaniu narkotyków, kobieciach i agresji. Jednakże, gdy powtarzające się koszmary nieustannie go prześladują, zaczyna wątpić w swoją ścieżkę życiową.

Film, jedynie w pewnym stopniu zainspirowany książką Johna Kinga, po premierze zebrał początkowo nieprzychylne opinie krytyków, ostatecznie jednak stał się czymś w rodzaju filmu ukochanego przez niektóre grupy, określanego mianem klasyki kultowej.

Kontynuacja została zatytułowana Marching Powder, co jest eufemizmem na określenie kokainy uwielbianej przez bohaterów.

W styczniu Danny ogłosił na Instagramie, że ponownie nawiązał współpracę z reżyserem Nickiem Love przy tworzeniu kontynuacji filmu. Jego podpis brzmiał: „Czas znowu zwariować”.

Powiedział fanom: „Sekrety wyszły na jaw. Wracam do pracy z dyrektorem The Football Factory Nickiem Lovem i nie mogę się, kurwa, doczekać.

Nie mogę się doczekać 15 stycznia, kiedy całkowicie zanurzę się w „Marszowym proszku” – filmie, który obiecuje dostarczyć jeszcze bardziej brutalnych elementów, takich jak przestępczość, narkotyki i intensywna, bezkompromisowa przemoc. To będzie niezapomniane przeżycie!

Zakończył ekscytującą wiadomość: „I spodoba ci się, więc wesołych, kurwa, świąt”. 

„Film zatytułowany „Marching Powder” jest kroniką historii Jacka (Danny), starszego mężczyzny, który lubi narkotyki i zamieszki piłkarskie. Zatrzymano go i dano mu sześć tygodni na dokonanie znaczących zmian w życiu, w przeciwnym razie grozi mu długi wyrok więzienia.

Jeśli chodzi o film, Danny podzielił się swoim podekscytowaniem: „Ponowna praca z Nickiem jest ekscytująca, ponieważ to jedyny lekkomyślny geniusz, jakiego znam.

„Marching Powder” ponownie przenosi nas do krainy „The Football Factory”, oferując mieszankę intensywnej przemocy, scen wypełnionych narkotykami i hojną dawkę humoru, któremu nie będziesz mógł się oprzeć.

Jako oddany fan znalazłem się w przerażającej sytuacji po zamknięciu The Football Factory. Po brutalnej konfrontacji z bandą twardzieli z Millwall zostałem pobity i przyjęty do szpitala z powodu odniesionych obrażeń.

W sierpniu ubiegłego roku krążyło wiele plotek, że Danny może pracować nad kontynuacją z Nickiem. Spekulacje te pojawiły się, ponieważ podobno spotkali się, aby porozmawiać o nowym scenariuszu w ramach przygotowań do majowej 20. rocznicy premiery oryginału.

Według źródła Danny jest teraz wolnym agentem po odejściu z EastEnders, a między nim a reżyserem Nickiem toczyły się dyskusje na temat potencjalnej kontynuacji filmu Football Factory.

Film zakończył się, gdy postać Tommy’ego, grana przez Danny’ego, wracała do zdrowia po brutalnym ataku ze strony tłumu zwolenników Millwall.

Planuje się, że nowy projekt będzie śledził podróż Tommy’ego w kolejnych latach, szczegółowo opisując jego doświadczenia w firmie i rosnące pokolenie, które go zastąpi.

W filmie z 2004 roku, w którym dzieliłem czas ekranowy z Dannym, miałem przyjemność grać u boku Franka Harpera w filmie „Lock, Stock and Two Smoking Barrels”. Wcielił się w postać Billy’ego Brighta, a Neil Maskell powołał do życia Roda Kinga na planie.

Oczekuje się, że w nadchodzącej kontynuacji Frank ponownie wcieli się w swoją postać, która spędziła siedem lat za kratkami po wydarzeniach przedstawionych w oryginalnym filmie.

2024-10-17 13:49