Mania memecoinów Solany: co kryje się poza „szumem” i czy ma ona „wpływ”?

  • Maksymaliści Bitcoina twierdzą, że memy są oszustwami i nie mają „wpływu”.
  • Exec funduszu Pantera Capital nie zgadza się z tym, powołując się na wpływ memów na Solanę.

Debata na temat przydatności i wpływu memecoinów wciąż trwa, a początek roku był mocny. Tylko w pierwszym kwartale te monety memowe znacznie przewyższyły rynek. Sektor memów odnotował niezwykły wzrost o 1300%, czyli ponad czterokrotnie więcej niż kategoria zajmująca drugie miejsce (RWA).

Bitcoin Maxi i inwestor Fred Krueger wyrazili sceptycyzm co do znaczenia memecoinów, odrzucając ich proponowaną wartość lub wpływ na sieci blockchain. W szczególności skrytykował spopularyzowane ostatnio memy wyświetlane w reklamach zewnętrznych.

Za każdym razem, gdy na billboardzie pojawia się termin „krypto”, przygotuj się na oszustwo. Zauważyłem, że podobne znaki ostrzegawcze pojawiają się w przypadku nadchodzącej generacji monet memowych.

Dodatkowo Krueger wylał zimną wodę na „wpływ” memecoina;

„Termin „wpływ” mnie odrzuca. Za każdym razem, gdy się z nim spotykam, mój system rozpoznawania wzorców automatycznie kończy przetwarzanie i nie mogę powstrzymać się od myśli: „Wpływ to nic innego jak modne hasło”.

Wpływ memów na Solanę

Zamiast tego niektórzy wpływowi na kryptowaluty podkreślili, że sieć Solana (SOL) znacznie zyskała w pierwszym kwartale z powodu eksplozji szaleństwa memów.

W zeszłym miesiącu Arthur Hayes, założyciel giełdy BitMEX, zwrócił uwagę na znaczący wpływ, jaki mogą one mieć.

 „Łańcuchy, które mogą wspierać kulturę memów, będą łańcuchami, które mają wartość”.

Paul Veradittakit, partner zarządzający w Pantera Capital specjalizującej się w kryptowalutach, omówił wpływ memów na wydajność sieci Solana.

Veradittakit zaobserwował, że Solana ożyła i odrzuciła utrzymujące się efekty FTX po dystrybucji Bonk (BONK).

Memcoin upuszczony z powietrza wywołał wzrost zainteresowania Solany i szybko został przyjęty w ponad 100 projektach i aplikacjach DeFi. Doprowadziło to po raz kolejny do znacznego wzrostu aktywności platformy.

Mania memecoinów Solany: co kryje się poza „szumem” i czy ma ona „wpływ”?

Dyrektor wspomniał także, że zarówno Avalanche (AVAX), jak i najnowsze rozwiązanie Ethereum Layer 2, Blast, mają na celu wykorzystanie monet memowych w celu zwiększenia zaangażowania.

Veradittakit wyjaśnił, że

„Byłoby korzystne, gdyby więcej sieci i platform mediów społecznościowych rozważyło wykorzystanie memecoinów w celu zwiększenia zaangażowania.”

Z danych CoinGecko wynika, że ​​kategoria memów stanowiła około 2,4% (czyli 63 miliardy dolarów) całego rynku kryptowalut, którego wartość w momencie tworzenia tego tekstu wynosiła około 2,62 biliona dolarów.

Wpływ i szum wywołany przez przyciągające uwagę memy wokół łańcuchów kryptowalut mogą być trudne do odrzucenia, niezależnie od tego, czy niektórzy uważają to za niesmaczne, czy też nie zgadzają się, że w sprawę zaangażowani są zwolennicy Bitcoina, tacy jak Krueger.

Mimo to niektóre memy mogą okazać się oszustwem, a w tym okresie miały miejsce przypadki „wyciągania dywaników” w sieci Solana. Jednak świat memów to nie tylko chwilowy trend; inne blockchainy również próbują to wykorzystać.

2024-04-12 16:39