„Mam nadzieję, że D.O.G.E. Jest skuteczny” – mówi założyciel Dogecoin: Oto dlaczego

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z zamiłowaniem do dziwacznych uchwytów i talentem do dostrzegania potencjału, nie mogę powstrzymać się od przypływu optymizmu, gdy widzę Shibetoshi Nakamoto, człowieka stojącego za Dogecoinem, zdobywającego poparcie dla Elona Muska. Synergia pomiędzy tymi dwoma pionierami, znanymi ze swojej odważnej wizji i destrukcyjnego ducha, jest namacalna.

Billy Markus, często nazywany w Internecie Shibetoshi Nakamoto, współtwórca Dogecoina wraz z Jacksonem Palmerem w grudniu 2013 r., konsekwentnie dzieli się wiadomościami, w których wyraża swoje wsparcie dla Elona Muska i jego przedsięwzięć.

Tym razem Markus udostępnił tweet, w którym wyraził aprobatę i motywację dla nowej roli Elona Muska na stanowisku szefa amerykańskiego Departamentu Efektywności Rządu, znanego również jako DOGE, który jest podobny do nazwy Dogecoin (DOGE) – terminu preferowanego przez technologię potentat i influencer.

„Idź, Doge, idź”: Shibetoshi Nakamoto

Markus bezpośrednio wyraził swoje uczucia, bez przebierania w słowach i ukrywania swoich zwyczajowych żartobliwych przekomarzań na Twitterze: „Naprawdę mam nadzieję, że inicjatywa Doge odniesie sukces”. Jeśli to przedsięwzięcie nowego prezydenta USA nie zakończy się sukcesem, jego zdaniem Ameryka może napotkać poważne trudności: „Jeśli tak się nie stanie, wydaje się, że USA mogą mieć poważne kłopoty.

W swoim najnowszym oświadczeniu powtórzył swoją wypowiedź, którą powtarzał Elon Musk oraz inni liderzy finansów i biznesu. Mianowicie uważają, że należy ograniczyć nadmierne wydatki USA. Według Shibetoshi Nakamoto problem ten wynika z ciągłego dodruku pieniędzy, co z kolei prowadzi do ich dewaluacji. Następnie ostrzega, że ​​wpadliśmy w błędne koło, w którym jedynym potencjalnym rozwiązaniem jest hiperinflacja, ale taki scenariusz miałby dla nas katastrofalne skutki.

Naprawdę życzę powodzenia Dogecoinowi. Jeśli tak się nie stanie, wygląda na to, że jesteśmy w trudnej sytuacji. Tu nie chodzi o politykę – jeśli nie potrafimy zarządzać swoimi wydatkami, uruchamia to błędne koło prowadzące do hiperinflacji jako jedynego możliwego wyniku, co byłoby dla nas katastrofalne. Niech Dogecoin poszybuje w górę!

– Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 25 listopada 2024 r.

„Idź, psie, idź” – dodał, nie zawracając sobie głowy przeliterowaniem „doge” w swoim tweecie wyglądającym jak „D.O.G.E”.

Założyciel Dogecoina staje po stronie Elona Muska przeciwko SEC

W niedawnym dochodzeniu prowadzonym przez SEC w sprawie przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów udało mi się w zeszłym tygodniu zapewnić niewielki, ale znaczący triumf Elona Muska.

W sobotę Elon Musk udostępnił tweet potwierdzający, że Sąd Najwyższy odrzucił apelację SEC mającą na celu ukaranie go za zlekceważenie jego zeznań sądowych we wrześniu. Mimo to stawił się ponownie na kolejną rozprawę w dniu 3 października i zwrócił zespołowi SEC koszty podróży w łącznej wysokości 2923 dolarów. W sobotnim poście na swojej platformie Musk żartobliwie nazwał SEC „SEC”, sugerując, że środkowe słowo to rzeczywiście jego imię, ale często zapomina, co oznaczają pozostałe dwa słowa.

Billy Markus wyraził swoją frustrację: „To naprawdę uciążliwe, ta grupa”. Niektórzy zwolennicy XRP i DOGE, a także Shibetoshi Nakamoto, oklaskiwali Muska, krytykując SEC.

Obecnie przewodniczący SEC Gary Gensler ogłosił na Twitterze, że planuje ustąpić ze swojej funkcji w styczniu 2025 r., czyli pod koniec przyszłego roku.

2024-11-25 14:27