Litecoin (LTC) osiąga nowy kamień milowy w postaci 12,5-letniego nieprzerwanego czasu pracy

Litecoin (LTC), wczesna kryptowaluta, osiągnęła znaczące osiągnięcie – utrzymanie nieprzerwanej pracy przez 12,5 roku bez przerwy. To osiągnięcie podkreśla solidność i niezawodność sieci.

„Litecoin funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 12 lat bez przerwy” – radośnie wyraził na Twitterze zespół Litecoina (@Litecoin_X).

Litecoin działa. Przez & 1/2 roku. 100% czasu pracy.

— Litecoin (@litecoin) 22 kwietnia 2024 r

Począwszy od premiery w 2011 roku, Litecoinowi udało się działać nieprzerwanie przy minimalnych przerwach, co jest osiągnięciem, jakiego nie udało się osiągnąć wielu kryptowalutom. Nieprzerwane działanie sieci przez ponad dekadę podkreśla solidność technologii i zaangażowanie jej twórców.

Litecoin, opracowany przez Charliego Lee, jest rzekomym „srebrnym” odpowiednikiem „złota” Bitcoina, charakteryzującym się maksymalną podażą monet wynoszącą 84 miliony jednostek.

W ciągu ostatnich kilku lat sieć przeszła wiele ulepszeń i ulepszeń. Jedna istotna zmiana miała miejsce w przypadku Litecoina w sierpniu 2023 r. W tym czasie nastąpił proces zwany „halvingiem”, w wyniku którego nagroda za wydobycie została zmniejszona z 12,5 Litecoinów do 6,25 Litecoinów za każdy wydobyty blok. Wydarzenie to odbywa się mniej więcej co cztery lata i ma na celu zarządzanie inflacją oraz przedłużenie skuteczności mechanizmu nagradzania.

Idąc dalej, Litecoin wpisuje się w trendy na rynku kryptowalut, ponieważ od początku swojego istnienia obsłużył ponad 238 milionów transakcji. Warto zauważyć, że IntoTheBlock ujawnił, że ponad pięć milionów inwestorów trzyma się Litecoina (LTC) przez dłuższe okresy, co stanowi około 62,5% wszystkich aktywnych adresów LTC.

Grayscale gromadzi więcej Litecoina, który prawdopodobnie jest powiązany z ich funduszem Litecoin Trust.

W tym miesiącu Coinbase Derivatives przeszło do historii, będąc pierwszą giełdą kontraktów futures nadzorowaną przez Komisję ds. handlu kontraktami terminowymi na towary (CFTC) w celu zapewnienia handlu marżą dla kontraktów futures na Litecoin (LTC). To kolejne godne uwagi osiągnięcie.

Obecnie cena Litecoina (LTC) wzrosła o 0,26% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając cenę 84,43 USD. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 6,28 miliarda dolarów, Litecoin zajmuje 20. miejsce na liście największych istniejących kryptowalut.

2024-04-22 18:45