Który z poprzednich seriali Ryana Murphy’ego zawiera subtelne nawiązanie w „Monsters”?

Który z poprzednich seriali Ryana Murphy’ego zawiera subtelne nawiązanie w „Monsters”?

Jako oddany naśladowca twórczości Ryana Murphy’ego na przestrzeni lat mogę śmiało powiedzieć, że ten mistrzowski gawędziarz po raz kolejny przeszedł samego siebie dzięki „Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story”. Jego umiejętność płynnego wplatania odniesień z poprzednich prac w materię tej wciągającej serii jest po prostu imponująca.


Jest całkiem oczywiste, że Ryan Murphy posiada elegancki, intertekstualny styl w swoich pracach. Tworząc scenariusz do filmu „Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story”, którego premiera odbyła się 19 września, w subtelny sposób złożył hołd niektórym ze swoich innych produkcji.

W kolejnym rozwinięciu serii „Monster” serwisu Netflix najnowsza część nie jest debiutanckim przedsięwzięciem Murphy’ego w produkcji telewizyjnej. Mając za sobą bogatą karierę, sezon ten znajdzie się na szczycie i tak już imponującego imperium Murphy’ego, zagłębiając się w historię postaci Lyle’a i Erika Menéndezów.

Produkcja Murphy’ego, w której pojawiły się nowe twarze, Nicholas Chavez (jako Lyle) i Cooper Koch (jako Erik), okazała się sukcesem, który pozostawił widzów do zastanowienia się nad autentycznością wydarzeń z 1989 roku, kiedy bracia rzekomo zamordowali swoich rodziców José i Kitty Menéndez.

Obecnie Lyle i Erik przebywają w więzieniu dożywotnio bez możliwości zwolnienia warunkowego w związku z wyrokiem skazującym za morderstwa popełnione w 1996 r. Przedstawienie tego dobrze znanego procesu przez Murphy’ego spotkało się z krytyką – w tym ze strony samych braci. W odpowiedzi prawdziwy Erik skrytykował serial, określając go jako „wprowadzający w błąd obraz wydarzeń prowadzących do naszej zbrodni przez Netflix”.

Od tego czasu Murphy odpowiedział, mówiąc, że podtrzymuje ten portret.

Po premierze programu Murphy powiedział Entertainment Tonight, że intryguje go sposób, w jaki ktoś może wypowiedzieć się bez oglądania serialu. Dodał, że oglądanie wydarzeń na ekranie może być niezwykle trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o własne życie.

Przewijaj dalej, aby zobaczyć, jakie odniesienia Murphy poczynił do swoich wcześniejszych prac w Potwory:

„9-1-1: Samotna gwiazda”

Który z poprzednich seriali Ryana Murphy’ego zawiera subtelne nawiązanie w „Monsters”?

Choć Murphy nie wspomniał wprost o serialu, który zadebiutował w 2020 roku, w subtelny sposób wyraził uznanie dla głównego aktora, Roba Lowe’a.

W odcinku 8, gdy jadą furgonetką, Lyle zwraca się do Erika i wspomina: „Czy wiedziałeś, że będzie kręcony film? Będziemy w nim występować my dwoje”. Następnie dodaje: „Jak myślisz, kto nas przedstawi?

W fikcyjnej adaptacji tej historii Lyle wspomniał nazwisko Briana Boswortha podczas castingu do filmu. Następnie zasugerował: „Być może Rob Lowe byłby odpowiedni do twojej roli. W końcu jest całkiem atrakcyjny.

„Potwór: historia Jeffreya Dahmera”

Który z poprzednich seriali Ryana Murphy’ego zawiera subtelne nawiązanie w „Monsters”?

W jednej scenie Murphy sprytnie umieścił dwa odniesienia. Co więcej, subtelnie skrytykował postać graną przez Evana Petersa w pierwszym sezonie serialu Netflixa „Monster”, wzorowaną na Jeffreyu Dahmerze.

W ferworze ósmego odcinka triumfalnie wykrzyknąłem: „Misja wykonana!” Wygląda na to, że ci wątpiący, którzy etykietują nas jako chronicznych morderców podobnych do Jeffreya Dahmera, cóż, mogą posmakować własnych słów.

Erik zauważył, że on i Lyle byli nazywani „kuzynami Dahmera”.

„The People przeciwko O. J. Simpsonowi: American Crime Story”

Który z poprzednich seriali Ryana Murphy’ego zawiera subtelne nawiązanie w „Monsters”?

W 8. odcinku „Monsters” zakończenie ukazuje fascynujące połączenie faktów i fikcji w postaci przedstawienia O.J. Simpson przebywa w celi więzienia hrabstwa Los Angeles wraz z Erikiem, młodszym bratem Menéndeza. Pomimo tego, że przez cały swój krótki występ pozostawał anonimowy, zhańbiony gwiazdor NFL otrzymuje poradę prawną od Erika.

Erik doradzał O.J. myśleć o zaakceptowaniu umowy, zanim ich historia zakończy się w ostatnim odcinku Monsters. Finał sezonu rozpoczął się od wyrażenia przez Lyle’a oburzenia, gdy O.J. rok później został uznany za niewinnego po procesie o morderstwo Nicole Brown Simpson i Rona Goldmana w 1994 roku.

Mówiąc prościej, Lyle wyjaśnia adwokatowi Leslie Abramsonowi (Ari Graynor): „ Sugerujesz więc, że mamy kłopoty, prawda? Ale muszę być szczery, nie podzielam twojego punktu widzenia. O.J. Simpson jest prawdopodobnie jeden z największych zabójców, jakich widziała historia, a mimo to udało mu się uniknąć sprawiedliwości. A najbardziej niezwykłe, Leslie, jest to, że ten człowiek nie musiał nawet składać zeznań w sądzie.

Kontynuował: „Myślę, że wszyscy możemy wyciągnąć kartkę z książki tego pieprzonego faceta, OK. Ponieważ facet najwyraźniej miał coś do cholery na głowie. Wiesz, co wymyślił? Miał pieprzone powiedzonko. Myślę, że wszyscy skorzystalibyśmy na takim sloganie. Myślę, że naszym hasłem mogłoby być: „Zostałeś wykorzystany, nie możesz być oskarżony”.

Film Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendeza jest teraz dostępny w serwisie Netflix

2024-09-27 05:23