Krytyk Bitcoina, Peter Schiff, ostrzega posiadaczy BTC po zakończeniu halvingu

Podczas ostatniego halvingu Bitcoina, który był powodem do świętowania wśród społeczności, znany krytyk Bitcoina, Peter Schiff, zamiast tego przesłał ostrzeżenie właścicielom BTC.

Nastąpiła długo oczekiwana korekta Bitcoina, znana jako „halving”. Zmiana ta weszła w życie o godzinie 20:10. w piątek w Nowym Jorku, na podstawie informacji ze źródeł danych mempool.space i Blockchain.com.

Wiele osób interpretuje to wydarzenie polegające na obniżeniu nagrody za blok jako pozytywny znak wartości kryptowaluty, zwiększający jej optymizm. Jednak Schiff przedstawia bardziej realistyczny punkt widzenia, kontrastujący z powszechnym przekonaniem.

Peter Schiff, znany z krytyki Bitcoina i wsparcia dla złota, ostrzega, że ​​nadchodzący halving może nie skutkować przewidywanym wzrostem cen. Według niego proces halvingu może rozczarować, powodując zamiast tego, że inwestorzy Bitcoina odczują znaczny spadek swojej wartości netto – „zmniejszenie o połowę” swoich zysków, co przełoży się na niższe ceny.

Zwolennicy Bitcoina, gratulujemy #Halving! Czy wszyscy świętujecie to wydarzenie dzisiaj wieczorem na imprezach? Nie otrzymałem żadnych zaproszeń. Termin „halving” wydaje się odpowiedni, ponieważ posiadacze Bitcoin HODL (posiadacze) doświadczą zmniejszenia wartości netto o około połowę ze względu na spadek wydobywania nowych Bitcoinów.

— Peter Schiff (@PeterSchiff) 20 kwietnia 2024 r.

„Społeczność Bitcoin, udało wam się osiągnąć Halving! Czy ktoś z Was świętuje dziś wieczorem to wydarzenie na imprezach? Nie otrzymałem zaproszenia. Termin „Halving” wydaje się odpowiedni, ponieważ właściciele Bitcoinów doświadczą zmniejszenia swojego majątku o połowę. „

Wyniki Bitcoina po halvingu pozostają przedmiotem dyskusji

W związku z niedawnym halvingiem Bitcoina, będącym kamieniem milowym w jego rozwoju, opinie na temat dalszego kierunku trendu cenowego są sprzeczne.

Przed halvingiem Bitcoina dane z firmy IntoTheBlock zajmującej się analizą łańcucha wykazały, że cena Bitcoina zazwyczaj podąża według określonego wzorca po każdym halvingu. W szczególności wspomnieli, że rynek zwyżkowy zwykle następuje i trwa przez około rok.

Ponadto ilość Bitcoinów przechowywanych przez górników osiągnęła minimum 12 lat, co sugeruje, że wyładowali oni więcej Bitcoinów, niż wyprodukowali przed wydarzeniem o połowę.

W międzyczasie wydaje się, że znaczący inwestorzy Bitcoin, posiadający ponad 0,1% całej podaży, wykorzystali niedawny spadek cen i 18 kwietnia kupili dodatkowe 19 760 Bitcoinów po średnim koszcie 62 500 dolarów. Precedens wskazuje, że takie przejęcia z tych konkretnych adresów często sygnalizują nadchodzące podwyżki cen Bitcoina.

Kiedy to pisałem, wartość Bitcoina spadła o 2,17% w ciągu ostatnich 24 godzin, a jego cena rynkowa wynosiła 63 738 dolarów. Inwestorzy realizowali swoje zyski po wystąpieniu halvingu.

Sorry. No data so far.

2024-04-20 16:19