Krytyk Bitcoina, Peter Schiff, mówi, że Wall Street wkrótce zacznie sprzedawać

Znany krytyk Bitcoina, Peter Schiff, zaprzeczył argumentom sugerującym znaczny napływ środków od inwestorów z Wall Street na rynek Bitcoin.

Kontrkrytyka Petera Schiffa

W odpowiedzi na komentarze Anthony’ego Pompliano podczas wywiadu dla CNBC Squawk Box na temat nowych inwestycji napływających do Bitcoina głównie z Wall Street, Peter Schiff odpowiedział, że w rzeczywistości wielu amerykańskich inwestorów planuje zamiast tego sprzedać swoje udziały w Bitcoinach.

Po tym, jak w styczniu SEC zatwierdziła notowanie kasowych funduszy ETF Bitcoin w USA, nastąpił znaczny wzrost inwestycji napływających do tego sektora. Główni gracze, tacy jak BlackRock, Fidelity Investments i Bitwise, należą do głównych odbiorców tych funduszy, ponieważ oferują produkty ETF powiązane z Bitcoinem.

Zdaniem Pompliano obecny trend prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Jednak Peter Schiff jest bardziej pesymistyczny. Uważa, że ​​inwestorzy z Wall Street mogą wkrótce zacząć wyprzedawać swoje udziały. Schiff ostrzega, że ​​może to doprowadzić do krachu na rynku w związku ze znaczną wyprzedażą ze strony inwestorów korporacyjnych.

Mój siostrzeniec Anthony Pompliano powiedział niedawno w CNBC, że oddani inwestorzy Bitcoin osiągnęli już maksimum swoich inwestycji, co sugeruje, że wszelkie nowe fundusze wchodzące na rynek będą prawdopodobnie pochodzić z Wall Street. Moim zdaniem jednak duże instytucje finansowe mogą wkrótce zacząć wycofywać swoje zasoby Bitcoinów. Może to potencjalnie spowodować spadek ceny Bitcoina. Przygotujcie się, #HODLersi!

— Peter Schiff (@PeterSchiff) 17 kwietnia 2024 r.

Krytykując wartość Bitcoina, Schiff mocno wierzy, że cena w pewnym momencie osiągnie zero.

Szanse mówią inaczej

W przeciwieństwie do poglądów Petera Schiffa i innych znaczących sceptyków Bitcoina, niektórzy uważają, że nadchodzący halving jest oznaką dalszego wzrostu ceny Bitcoina. Wynika to z faktu, że nagrody za wydobywanie nowych bloków, czyli w ten sposób powstają nowe Bitcoiny, zostaną obniżone o połowę. W rezultacie oczekuje się, że niedobory znacznie wzrosną.

Od samego początku dostawcy Bitcoin ETF wykupują tysiące Bitcoinów każdego dnia, napędzając popyt, który z czasem może znacznie zwiększyć wartość Bitcoina. Biorąc pod uwagę ciągły postęp rynkowy i technologiczny, niektórzy eksperci przewidują wysokie ceny Bitcoina w przyszłości.

Najlepszy analityk Willy Woo przedstawił niedawno optymistyczną prognozę, szacując, że wartość monety może w przyszłości osiągnąć nawet 650 000 dolarów.

2024-04-17 18:37