Krypto ETFy rozpoczynają handel w Hongkongu

Jako doświadczony analityk branży ETF uważam, że niedawne uruchomienie sześciu kryptowalutowych funduszy ETF w Hongkongu przez China AMC, Bosera i Harvest Global jest interesującym wydarzeniem w przestrzeni kryptowalut. Krótki wzrost ceny Bitcoina po debiucie jest wyraźnym sygnałem popytu na takie produkty wśród inwestorów.


Dziś rano w Hongkongu rozpoczęło obrót sześć kryptowalutowych funduszy Exchange-Traded Fund (ETF) oferowanych przez China Asset Management Company, Bosera Asset Management i Harvest Global Investments. Ich debiut spowodował, że cena Bitcoina podczas sesji osiągnęła szczyt na poziomie 64 555 dolarów.

W niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Yimei Li, dyrektor generalna China Asset Management, wyraziła nadzieję, że te nowe oferty umożliwią inwestorom z Chin kontynentalnych dostęp do rynku kryptowalut.

Jako analityk branżowy skupiający się na sektorze ETF, chciałbym zwrócić uwagę, że inwestorzy z Chin kontynentalnych borykają się z ograniczeniami, które ograniczają ich zdolność do zakupów na rynku kasowym w Hongkongu. W związku z tym oczekuje się, że ich napływy do notowanych w Hongkongu funduszy ETF będą skromniejsze ze względu na stosunkowo mniejszy rozmiar tego rynku.

W przeszłości Chiny zajmowały znaczącą pozycję pod względem wolumenu handlu Bitcoinami. Niemniej jednak w 2017 r. podjął surowe środki przeciwko giełdom kryptowalut i początkowym ofertom monet (ICO), aby ograniczyć ryzyko finansowe i zwalczać nielegalną działalność. Niedawno, w 2021 r., Chiny zintensyfikowały swoje działania związane z wydobywaniem kryptowalut.

Han Tongli, dyrektor generalny Harvest Global, prognozuje, że rynek funduszy ETF będzie stopniowo stawał się dostępny dla inwestorów z Chin kontynentalnych.

Wielki test Ethereum

Eric Balchunas, starszy analityk ETF w Bloomberg, stwierdził, że wprowadzenie kryptowalutowych funduszy ETF w Hongkongu umożliwi analitykom uzyskanie przejrzystego spojrzenia na względną popularność Etheru w porównaniu z Bitcoinem w ramach ETF.

Balchunas przewidział, że fundusze ETF Ethereum będą stanowić łącznie 10% całkowitych wpływów.

Jako inwestor kryptowalutowy uważnie przyglądam się sytuacji na rynku ETF Ethereum. Oczekuje się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuci w przyszłym miesiącu kilka wniosków o Ethereum ETF. W zeszłym tygodniu jeden z głównych zwolenników Ethereum, Consensys, podjął kroki prawne przeciwko SEC, składając pozew.

2024-04-30 11:13