Kiedy zastanawiam się nad przejmującą podróżą Guerrero z rakiem piersi, jestem głęboko poruszony jej odwagą i odpornością. Jej historia jest świadectwem zdolności ludzkiego ducha do poruszania się w najtrudniejszych okolicznościach z wdziękiem, determinacją i niezachwianą wolą życia.
Wcześniej związany z E! Korespondentka „News” Kristina Guerrero, lat 44, otwarcie opowiadała o swojej walce z inwazyjnym rakiem piersi, u którego zdiagnozowano na początku 2023 roku.
Po regularnym badaniu piersi (mammografii) lekarze poprosili o dodatkowe badania, gdy odkryli guzek (torbiel) w piersi.
Mimo że była absolwentką Uniwersytetu Południowej Kalifornii, pozostawała obojętna. Biorąc pod uwagę, że w jej rodzinie nie występował w przeszłości rak piersi, uważała, że jest to pozostałość tkanki bliznowatej po wcześniejszym zabiegu chirurgicznym.
Matka dwójki dzieci podzieliła się z TODAY.com, że nie spodziewała się, że rak piersi stanie się integralnym aspektem jej osobistej historii.
– W mojej rodzinie to nie występowało. Nie znałam nikogo, kto miałby raka piersi.
Minęło kilka tygodni, a lekarze nie mieli żadnych wieści, a ona uważała, że wszystko jest już jasne.
Zauważyła: „Wydaje się to dość niezwykłe, ponieważ diagnoza zazwyczaj nie zajmuje tak dużo czasu”. Dodała, że założyła, biorąc pod uwagę powagę jej obaw, że skontaktują się z nią bezpośrednio.
Wyjaśniła, że opóźnienie wynikało z faktu, że był to nietypowy rodzaj raka piersi, a konkretnie mięsak naczynioruchowy.
Angiosarcoma to stosunkowo rzadki rodzaj nowotworu wywodzącego się z komórek otaczających i tworzących wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych lub limfatycznych.
Zanim przyznali, że jest to niezwykle rzadka, agresywna postać raka, zasięgnęli opinii wielu ekspertów – drugiego, trzeciego, a nawet czwartego specjalisty.
Johns Hopkins wyjaśnia, że mięsak naczynioruchowy jest stosunkowo rzadkim typem raka piersi, stanowiącym zaledwie 0,1% do 0,2% wszystkich przypadków raka piersi. Dotyczy to przede wszystkim tkanki piersi i skóry ramion. Rak wywodzi się z naczyń krwionośnych lub limfatycznych w piersi i ma tendencję do szybkiego wzrostu i tworzenia przerzutów w całym organizmie.
Pełniąc funkcję dziennikarki, podkreślała, że do jej obowiązków należy zachęcanie kobiet do poddawania się mammografii i dzielenia się newsami, zamiast sama stać się ich bohaterką.
Co roku w październiku przypominała sobie: „Czas na coroczne badanie mammograficzne”. Chcąc się leczyć, postanowiła umówić się na wizytę w pobliżu swoich urodzin.
Dowiedziawszy się o diagnozie raka, lekarze nie określili jego stadium. Zamiast tego wspomnieli, że wykryli go dość wcześnie w jego rozwoju.
Podzieliła się, że zdiagnozowano u niej agresywny rodzaj raka piersi, który wymagał natychmiastowego usunięcia. Jej chirurg piersi podkreślił pilność tej sprawy, mówiąc: „Najważniejsze jest szybkie usunięcie tego nowotworu, ponieważ jest to bardzo agresywna postać raka piersi”. W rezultacie w ciągu zaledwie kilku tygodni przeszła wycięcie guza.
Według Guerrero znaleźli guz wielkości jajka, mniej więcej wielkości rudzika, i był to nowotwór. Po zbadaniu najbardziej zewnętrznych warstw usuniętego materiału nadal znajdowały się w nim komórki nowotworowe, co sugeruje, że nowotwór mógł się dalej rozprzestrzenić.
Tak więc tydzień później wróciła na stół chirurga w celu wykonania mastektomii.
Wspomniała, że wszystko szybko potoczyło się do przodu. Po mastektomii usunęliśmy raka. Jednakże, aby mieć całkowitą pewność, że już nie występuje, konieczna może być radioterapia.
Przez sześć tygodni po operacji Kristina poddawała się codziennej radioterapii, którą obecnie opisuje jako senną lub nierzeczywistą.
Stwierdziła, że poruszając się pomiędzy dwoma różnymi światami, czuła się, jakby brodziła w gęstym syropie. Z jednej strony nadal chodziła do pracy. Jednocześnie pozostawała w domu.
Czasami łapię się na tym, że myślę: „Obecnie walczę z rakiem, szczególnie z rzadkim typem raka piersi, który może odebrać mi życie.
Zamiast spacerować po melasie, zatytułowała swój krótki film dokumentalny „A Trip Through Treacle”, przedstawiając jej osobistą podróż.
Opisała film jako „niegotowany”, wyjaśniając, że to 15-minutowy film krótkometrażowy przedstawiający jej podróż z rakiem piersi, opowiadający o niezwykłym stanie psychicznym, w jakim znalazła się w tym okresie.
Zamierza przekazać to innym kobietom, zwłaszcza Latynoskom, ponieważ statystycznie częściej u nich stawiane są agresywne diagnozy, mimo że ogólny wskaźnik diagnoz jest u nich niższy w porównaniu z białymi kobietami.
Wojowniczka nie walczy już z rakiem i co pół roku odwiedza swojego lekarza na badania, aby potwierdzić, że rak nie powrócił.
Mówiąc prościej, Guerrero stwierdził, że w przypadku kobiet kolorowych, zwłaszcza Latynosek, wielokrotnie wykazano, że mamy tendencję do opóźniania wczesnego wykrycia raka piersi z powodu braku świadomości zagrożeń związanych z rakiem piersi w naszym organizmie, co prowadzi nas do lekceważenia tych obaw.
Ma też nadzieję, że wszystkie kobiety rozumieją znaczenie corocznych mammografii.
Guerrero wyraził nadzieję, że inni zrozumieją, że nie przewidział takiej sytuacji, ale niestety stało się, jak powiedział.
„Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że ich też to może spotkać. Ale mogą żyć dalej, jeśli pójdą na mammografię.
- EUR PLN PROGNOZA
- USD PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- PEPE PROGNOZA. PEPE kryptowaluta
- RENDER PROGNOZA. RENDER kryptowaluta
- DOGE PROGNOZA. DOGE kryptowaluta
- LINK PROGNOZA. LINK kryptowaluta
- ATH PROGNOZA. ATH kryptowaluta
2024-10-08 01:41