Kontrowersyjny termin SEC nadrabia zaległości, mówi najlepszy prawnik Ripple

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży finansowej uważam niedawną wymianę zdań między dyrektorem prawnym Ripple, Stuartem Alderoty, a SEC za intrygującą. Po dokładnym śledzeniu ewolucji aktywów cyfrowych i ich otoczenia regulacyjnego wydaje mi się jasne, że podejście SEC do kwestii związanych z kryptowalutami było mniej niż przejrzyste.

Stuart Alderoty, główny doradca prawny Ripple, pochwalił niedawno na popularnym portalu społecznościowym przedstawiciela Ritchiego Torresa (D-NY) za promowanie wspierającego stanowiska w sprawie kryptowalut podczas niedawnego spotkania w Kongresie.

Kongresman nie zgodził się ze stosowaniem przez SEC kontrowersyjnego terminu „bezpieczeństwo aktywów kryptograficznych”. 

Daniel Gallagher, dyrektor prawny w Robinhood, stwierdził, że nie są mu znane żadne przepisy uchwalone przez Kongres, które używają tego konkretnego terminu w dyskusjach. W odpowiedzi na pytanie, czy SEC sama wymyśliła ten termin, odpowiedział: „Wierzę, że go opracowała.

W odpowiedzi na tę dyskusję Alderoty utrzymuje, że SEC celowo oszukuje sędziów, używając określonego terminu. Jednak według głównego doradcy prawnego Ripple, obecnie ponoszą oni odpowiedzialność za swoje czyny.

Przy poprzednich okazjach Ripple CLO stawiało podobne zarzuty wobec SEC. Zaledwie w zeszłym tygodniu Alderoty ostrzegł SEC o wprowadzaniu sędziów w błąd sfałszowanym terminem.

Warto wspomnieć, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznała się do spowodowania zamieszania, używając wyrażenia „bezpieczeństwo aktywów kryptograficznych” w swojej sprawie przeciwko Binance. W poprawionym pozwie przeciwko giełdzie przyznali, że taka terminologia doprowadziła do nieporozumień.

Agencja użyła niedawno tego samego terminu do ponownego opublikowania wcześniej opublikowanego alertu o oszustwie kryptowalutowym. 

Alderoty, częsty krytyk negatywnego stanowiska agencji w sprawie kryptowalut, wyraził pogląd, że SEC znacząco podąża za innymi międzynarodowymi organami regulacyjnymi. Zastanawia się, czy Stanom Zjednoczonym uda się dotrzymać kroku światowym postępom w tej dziedzinie.

2024-09-19 23:53