Kluczowe przesłanie Satoshiego Nakamoto udostępnione przez Bitcoinera Samsona Mowa

Jako obserwator z doświadczeniem w kryptowalutach i finansach uważam spostrzeżenia Samsona Mowa na temat prywatności Bitcoina i jego potencjalnego przyszłego rozwoju za dość intrygujące. Godne uwagi jest jego głębokie zrozumienie wizji Satoshiego Nakamoto dotyczącego zachowania prywatności za pomocą anonimowych kluczy publicznych, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym obawy dotyczące prywatności są najwyższe w historii.


Samson Mow, dyrektor generalny firmy wspierającej Bitcoin Jan3 i zdecydowany zwolennik Bitcoina, niedawno zaangażował się w debatę na temat funkcji prywatności Bitcoin i prawdziwej tożsamości Satoshiego Nakamoto.

Omawiając znaczenie ochrony prywatności, odniósł się do punktu widzenia anonimowego innowatora Bitcoina w tej kwestii.

Mow podziela cytat Satoshiego Nakamoto

Jako badacz badający powstanie Bitcoina natknąłem się na godną uwagi sugestię Satoshiego Nakamoto w białej księdze Bitcoina. W tym konkretnym fragmencie Satoshi przedstawił innowacyjne podejście do zachowania prywatności, kontrastujące z metodami stosowanymi przez konwencjonalne banki. Stwierdził: „Konwencjonalny system bankowy zabezpiecza prywatność poprzez ograniczenie dostępu do danych stronom transakcji i zaufanemu pośrednikowi”.

poprzez ukrywanie tożsamości kluczy prywatnych. Takie podejście pozwala wszystkim użytkownikom obserwować, kiedy jedna strona przekazuje środki drugiej stronie, a jednocześnie sprawia, że ​​określone portfele są ukryte i niemożliwe do wyśledzenia dla żadnej osoby.

Prywatność jest chroniona poprzez przerwanie strumienia informacji w inny sposób: poprzez ukrycie tożsamości kluczy publicznych. Chociaż widać, że jedna osoba przekazuje kwotę innej osobie, nie ma żadnych łączących danych ujawniających zaangażowane strony.

— Samson Mow (@Excellion) 26 kwietnia 2024 r.

Charles Guillemet, dyrektor ds. technologii Ledger, stwierdził, że „pseudonimowość zapewnia jedynie ograniczoną prywatność”. Natomiast Mow zaproponował ujawnienie prawdziwej tożsamości Satoshiego Nakamoto.

Świece Bitcoin Omega są nieuniknione

W niedawnym wywiadzie dla Forbesa Samson Mow wyraził przekonanie, że na rynku Bitcoina pojawią się znaczące „świece chciwości”, charakteryzujące się dużymi wahaniami cen i dużą zmiennością.

Po halvingu Bitcoina wielkość nagród za bloki została zmniejszona. Obecnie wynoszą one 3,125 Bitcoinów w porównaniu do poprzednich 6,25 Bitcoinów.

Mow jest przekonany, że trwający halving Bitcoina ostatecznie doprowadzi do znacznego zmniejszenia podaży Bitcoina w obiegu. Kiedy w styczniu spotowe fundusze ETF Bitcoina zaczęły kupować z rynku duże ilości Bitcoinów, kupowały około 12 razy więcej Bitcoinów dziennie niż górnicy produkowali w tym czasie (około 900 BTC dziennie). Ten ogromny popyt na Bitcoin spowodował znaczny wzrost jego popytu, który Mow w swoich wcześniejszych tweetach nazwał „szokiem popytowym na Bitcoin”.

Jako badacz rynku kryptowalut uważam, że w momencie przecięcia się szoku podażowego z szokiem popytowym mogą pojawić się świece Omega. Ta zbieżność może potencjalnie popchnąć Bitcoina do osiągnięcia niecierpliwie oczekiwanej ceny 1 miliona dolarów.

Od piątku, kiedy miał miejsce halving, aż do środy tego tygodnia, Bitcoin odnotował prawie 10% wzrost i osiągnął poziom około 67 000 dolarów. Jednak od tego czasu cena spadła o około 3,76%, co spowodowało, że Bitcoin był sprzedawany w okolicach 64 400 dolarów.

2024-04-26 13:25