Kluczowe mity na temat AMM XRP obalone przez współzałożyciela Anodos

Panos Mekras, współzałożyciel Anodos Finance, wyjaśnił ostatnio powszechne błędne przekonania na temat funkcji Automated Market Maker (AMM) XRP Ledger w mediach społecznościowych X. Jak wyjaśnił Mekras, dostarczanie płynności jest odrębną strategią dochodową. Użytkownicy nie muszą wpłacać tokenów XRP, które planują posiadać. „Jako dostawca płynności” – stwierdził – „koncentrujesz się na dochodach i opłatach z działalności handlowej. Jest to lepsze, jeśli nie masz nic przeciwko posiadaniu więcej jednego aktywa, a mniej drugiego. Liczy się całkowity zysk”.


Panos Mekras, współzałożyciel Anodos Finance, wykorzystał media społecznościowe X, aby obalić powszechne nieporozumienia dotyczące funkcji Automated Market Maker (AMM) w księdze XRP.

Według punktu widzenia Merkas generowanie dochodu poprzez zapewnienie płynności to odrębne podejście, co oznacza, że ​​użytkownicy nie muszą wpłacać tokenów XRP, które planują zatrzymać. Mówiąc prościej, jako dostawca płynności powinieneś skupić się na zyskach z opłat transakcyjnych, a nie na ilości aktywów po obu stronach. Ostatecznym celem jest maksymalizacja zysków.

W określonych sytuacjach przejściowe zmniejszenie wartości na skutek nietrwałej straty, będące potencjalną wadą wynikającą ze zmienności rynku, może okazać się korzystne dla użytkowników, co sugeruje współzałożyciel Anodos Finance.

Należy pamiętać, że różne pule wiążą się z różnym poziomem ryzyka. Nie wszystkie baseny są równie bezpieczne, a poziom ryzyka może się znacznie różnić. Na przykład dostarczanie płynności do puli monet stabilnych za pomocą par takich jak USD/EUR wiąże się z minimalnym ryzykiem. Z drugiej strony, pule składające się z dwóch zmiennych kryptowalut o silnej korelacji, takich jak XRP i XLM, mogą być dość ryzykowne.

Użytkownicy nie mogą stawiać ani generować zwrotów za pomocą tokenów XRP; zamiast tego mogą po prostu przenieść swoje tokeny do Automatycznych animatorów rynku (AMM) w celach handlowych. Następnie otrzymują wynagrodzenie w ramach rekompensaty.

Na początku tego roku oddychający życiem XRP Ledger wprowadził funkcję Automatycznego Animatora Rynku (AMM). Niestety, jego debiut naznaczony był różnymi złożonymi problemami.

2024-04-28 15:51