Kim Kardashian odwiedza Erika i Lyle’a Menendezów po premierze „Potwory”.

Jako ekspert ds. stylu życia i wyczulony na wpływ kulturowy, nieustannie jestem pod wrażeniem osób, które wykorzystują ich platformę do wprowadzania znaczących zmian. Wizyta Kim Kardashian w zakładzie karnym im. Richarda J. Donovana jest kolejnym dowodem jej zaangażowania na rzecz reformy więziennictwa i jej rzecznictwa.


21 września w ubiegłą sobotę Kim Kardashian udała się do Zakładu Karnego im. Richarda J. Donovana. Jak wynika z raportu Variety, rozmawiała tam na temat reformy więziennictwa z więźniami, takimi jak Lyle Menéndez i Erik Menéndez.

Według doniesień rodzina Kardashian, w tym matka Kim Kris Jenner i jej siostra Khloé Kardashian, a także producent Scott Budnick, odwiedzili więzienie niedaleko San Diego. Udali się tam w towarzystwie aktora Coopera Kocha, który gra Erika w najnowszym serialu Netflix „Monsters: The Lyle i Erik Menendez Story”.

Jak wynika z raportu Deadline, Lyle i Erik najwyraźniej są zaangażowani w projekt o nazwie Greenspace, którego celem jest ulepszenie dziedzińców więziennych w celu ułatwienia resocjalizacji więźniów. Jak podaje portal, podczas wizyty Kim rzekomo rozmawiał z około 40 więźniami, w tym z jednym z braci Menéndez.

Od czasu premiery elektryzującego serialu Netflix, będącego pomysłem geniusza Ryana Murphy’ego, jestem całkowicie zafascynowany, choć nie bez wzbudzenia pewnych kontrowersji. Konkretnie kreacja postaci Lyle’a i Erika wywołała burzliwą debatę wśród widzów.

Miałem przyjemność współpracować z Murphym przy naszym najnowszym projekcie „American Horror Story: Delicate” i z radością ogłaszam, że ponownie połączymy siły przy nadchodzącym dramacie prawniczym Hulu „All’s Fair”.

Film zatytułowany „Monsters” miał premierę 19 września i przedstawiał różne punkty widzenia na temat wydarzeń, które mogły stać się przyczyną zabójstw Lyle’a (Nicholas Alexander Chavez) i rodziców Erika, a mianowicie José (Javier Bardem) i Kitty (Chloë Sevigny).

Widzowie szybko zaczęli się zastanawiać, czy drugi sezon tej antologii kryminalnej nie będzie zawierał niewłaściwych portretów procesu o morderstwo braci Menendez.

Ponadto pojawiły się obawy dotyczące tego, jak bracia Menéndez uzasadniali swoje działania jako samoobronę, biorąc pod uwagę długoterminowe zarzuty dotyczące przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej, których, jak twierdzili, doświadczyli.

W 1989 roku rodzeństwo uznano za winne morderstwa pierwszego stopnia i spisku w celu dokonania morderstwa, za co skazano je na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Po premierze serialu w serwisie Netflix Erik wydał oświadczenie, w którym skrytykował serial.

Z mojej perspektywy, jako eksperta od stylu życia, zdecydowanie twierdzę, że wyszliśmy poza zwodnicze narracje i destrukcyjne przedstawianie postaci Lyle’a, tworząc jego zniekształcony obraz, który jest głęboko zakorzeniony w obraźliwych i oburzających stereotypach szerzących się w serialu. Wydaje mi się, że ten portret został celowo wymyślony.

Erik stwierdził następnie: „Z wielkim smutkiem stwierdzam, że jest wysoce nieprawdopodobne, że Ryan Murphy jest nieświadomy lub myli się co do faktów z naszego życia w takim stopniu, co sugeruje, że jego kreacja nie miała łagodnych intencji.

Erik wyraził swoje rozczarowanie tym, jak Netflix przeinaczył prawdę o przestępstwach, z którymi mamy do czynienia. Wspomniał, że to błędne przedstawienie przeniosło surową rzeczywistość tych wydarzeń dalej, do czasów, gdy wierzono, że mężczyźni nie mogą być wykorzystywani seksualnie i nie doświadczają traumy spowodowanej gwałtem w taki sam sposób jak kobiety.

Erik dodał: „Niezliczona liczba odważnych osób w ciągu ostatnich dwudziestu lat odważyła się zabrać głos i ujawnić te okropne kłamstwa, przełamując przy tym własne zawstydzenie.

2024-09-22 20:53