Kapitał BlockTower wyczerpany przez oszustów

Jako długoletni inwestor kryptowalutowy z doświadczeniem w branży nie mogę powstrzymać się od poczucia niepokoju za każdym razem, gdy czytam o innym poważnym incydencie hakerskim, takim jak ten, który dotknął BlockTower Capital. Wydarzenia te wyraźnie przypominają o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty.


Według doniesień, incydent hakerski miał na celu naruszenie głównego funduszu hedgingowego kryptowalut BlockTower Capital i doprowadził do niego, jak wspomniano w raporcie opublikowanym w środę przez Bloomberg.

Skradzionych środków nadal brakuje, ponieważ BlockTower Capital współpracuje z detektywami z branży blockchain, aby odkryć szczegóły zdarzenia hakerskiego. Dokładna ilość skradzionego majątku nie została jeszcze ujawniona w oficjalnym raporcie.

W 2017 roku Ari Paul, były menadżer funduszu uniwersyteckiego, i Matthew Goetz, były bankier inwestycyjny, założyli BlockTower Capital. W 2021 roku połączyli się z Gamma Point Capital, aby wprowadzić fundusz neutralny rynkowo. Niestety w następnym roku fundusz ten musiał zostać zamknięty ze względu na niewystarczające możliwości inwestycyjne. Następnie w październiku 2022 roku BlockTower zadebiutował jako fundusz venture capital o wartości 150 milionów dolarów.

BlockTower Capital, firma inwestująca w kryptowaluty, doświadczyła już incydentów hakerskich. W lutym 2023 r. padli ofiarą włamania na kwotę 1,5 miliona dolarów do zdecentralizowanego agregatora giełd Dexible.

Jako inwestor kryptowalutowy śledzący rozwój sytuacji w branży, byłem rozczarowany, gdy dowiedziałem się o kolejnej porażce BlockTower Capital. Tym razem ich nieszczęścia wynikają z kontaktu z Silvergate Bank i Signature Bank – dwiema instytucjami finansowymi znanymi z podejścia przyjaznego kryptowalutom. Niestety, w marcu oba banki napotkały znaczne trudności finansowe, co odbiło się na inwestycjach BlockTower.

Hacki kryptowalutowe nękają branżę

Jako badacz badający krajobraz kryptowalut w 2023 r. zaobserwowałem, że naruszenia bezpieczeństwa w dalszym ciągu stanowią poważne wyzwania dla rozwijającego się sektora walut cyfrowych. Tylko w zeszłym roku hakerom udało się ukraść kryptowaluty o wartości około 4 miliardów dolarów. Wcześniej w 2022 r. skradzione środki opiewały na kwotę około 2 miliardów dolarów. Niektóre znane ofiary tych ataków to Mixin Network, Euler Finance, Multichain, Atomic Wallet i Poloniex.

Jak podają władze ONZ, uważa się, że w marcu Korea Północna wyprała skradzioną kryptowalutę o wartości około 150 milionów dolarów.

2024-05-15 08:46