Jude Law wyjawia, że ​​objadał się „nocnym makaronem i lodami” w związku ze swoją „ekstremalną” przemianą w nadętego Henryka VIII, kiedy zastanawia się nad TYM „denerwującym” żartem z Chrisa Rocka

Jako entuzjasta kina z wieloletnim doświadczeniem muszę powiedzieć, że najnowszy projekt Jude’a Law „The Order” jest po prostu urzekający. Ten człowiek zawsze był na ekranie kameleonem, a jego rola Terry’ego Huska w tym historycznym filmie kryminalnym nie jest wyjątkiem.


Jude Law wyjawił, że objadał się „nocnymi lodami” w ramach przemiany w nadętego Henryka VIII.

W rozmowie z „The Sunday Times” 51-letni aktor z „Closer” powiedział, że jego przemiana na potrzeby dramatu historycznego była „najtrudniejszą jak dotąd przemianą” i wspomniał o kilku trudnych etapach swojej kariery zawodowej.

W tej roli Jude Law wciela się w ponurą wersję króla Henryka VIII, który miał dużą nadwagę (około 28 kamieni) i ze względu na swoje osłabienie potrzebował pomocy dziewięciu osób przy dosiadaniu konia. Dzielimy ekran z Alicią Vikander, która w tej produkcji przedstawia szóstą żonę Henry’ego, Katherine Parr.

Odkrywając, jak udało mu się przybrać na wadze do tej roli, powiedział: „To był proces.

Jako zagorzały wielbiciel, Henry mnie pociągał, podobnie jak rozpoznaje się Charliego Chaplina czy Świętego Mikołaja po ich wyraźnych sylwetkach. Po dostrzeżeniu kształtu umysł automatycznie uzupełnia wiele szczegółów. Zaintrygowana tym podobieństwem postanowiłam zapuścić brodę, zanurzając się w jego esencji. Zbierałam body, ubrania, obciążałam nogi, a nawet modyfikowałam buty, aby opanować jego unikalny chód, starając się ucieleśnić go autentycznie.

Ponieważ przygotowania trwały zaledwie cztery miesiące, nie udało mi się przybrać na wadze jak zwykle, ale z pewnością pozwoliłem sobie na objadanie się dużą ilością jedzenia – moimi ulubionymi potrawami były makarony i lody podawane późno w nocy. W rezultacie moja twarz wydawała się większa niż zwykle.

Dodał bez ogródek, że czasami myślał o nim jak o „gorylu z paraplegią”, jakby miał dużą moc, ale nie mógł się poruszać, w sposób, który czynił go „dziwnie bezradnym”.

Jako zagorzały entuzjasta, całym sercem zgadzam się z poglądem legendy aktorstwa, że ​​Firebrand w subtelny sposób zagłębia się w wstrząsającą rzeczywistość przetrwania przemocy domowej. W tej wciągającej opowieści moja postać, początkowo świecąca latarnia nadziei, przemienia się w niegdyś szanowanego gangstera, którego blask przygasł, a który teraz wplątuje się w spiralę upadku.

Jako oddany wielbiciel z dumą pochodzę z tętniącego życiem Londynu, a konkretnie z Lewisham, i przez całe lata 90. i początek XXI wieku pławiłem się w świetle reflektorów Hollywood. Moje niezapomniane role w kultowych filmach, takich jak Utalentowany pan Ripley, Bliżej, Zimna góra, Droga do zatracenia i AI, pozostawiły niezatarty ślad w kinowym krajobrazie.

W 2004 roku wcielił się w rolę Alfiego Cartwrighta w remake’u komedii romantycznej Alfie. Za tę część Jude otrzymała zapłatę w wysokości około 6 milionów funtów. Otwarcie przyznał jednak, że mogło mu się za to przepłacić.

Chwilę później stałam się obiektem żartu Chrisa Rocka podczas rozdania Oscarów, w którym porównał mnie do Toma Cruise’a – po tym porównaniu promieniałam od ucha do ucha!

Komik zażartował, dlaczego we wszystkich filmach z ostatnich czterech lat pojawiała się konkretna osoba, ale Jude stwierdził, że jest to dość niepokojące.

„Uwaga maleje, jeśli twoje filmy nie zarabiają ogromnych pieniędzy.

Istnieje jasna hierarchia określająca, kto ma pierwszeństwo w przydzielaniu zadań, a jeśli praca nie przebiega tak płynnie jak wcześniej, być może będziesz musiał pomyśleć o własnych preferencjach dotyczących przyszłych działań.

W sierpniu na Festiwalu Filmowym w Wenecji zadebiutowała najnowsza produkcja Jude pt. „Zakon” – kryminał historyczny. Wkrótce będzie można go obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

Na festiwalu kreacja Jude jako Terry’ego Huska, byłego agenta FBI zmagającego się w rzeczywistości z neonazistowską grupą The Order, spotkała się z długotrwałym, siedmiominutowym aplauzem.

Powiedział o swoim charakterze: „Był w nim coś w rodzaju żywej cechy, która mi się podobała.

W moich kontaktach ze wszystkimi agentami, z którymi rozmawiałem, często pojawiał się temat zarostu. Warto zauważyć, że każdy miał wąsy. W rezultacie znalazłem się w sytuacji, w której zapuszczenie wąsów wydawało się nieuniknione.

W rolach głównych występują także Alison Oliver, Tye Sheridan, Jurnee Smollett i Nicholas Hoult.

W tej roli Nicholas wciela się w Boba Mathewsa, wybitną postać przewodzącą grupie białej supremacji jako przywódca Zakonu w roku 1983, który był amerykańskim neonazistą.

Jako oddany wielbiciel mogę podzielić się faktem, że Justin Kurzel, twórca naszego filmu, dostarczył nam, aktorom, spersonalizowanego „manifestu” dla naszych bohaterów. W manifeście tym zawarte były różne zadania, które mieliśmy do wykonania.

„Właśnie dowiedziałem się o tym na łodzi – jednym z zadań Jude było pójście za mną przez jeden dzień!” powiedział. 

– Szedł za mną przez cały dzień, kiedy wylądowałem w Calgary. 

Zakon oparty jest na biografii The Silent Brotherhood z 1989 roku autorstwa Kevina Flynna i Gary’ego Gerhardta. 

Został napisany przez Zacha Baylina i dystrybuowany przez Prime Video (choć Amazon MGM Studios).

Pomimo tego, że jest to produkcja Prime Video, firma Vertical zabezpieczyła pewne prawa do filmu i planuje zadebiutować go w wybranych kinach 6 grudnia 2024 r.

Na konferencji prasowej organizowanej przez The Order na Festiwalu Filmowym w Wenecji Jude mówiła o znaczeniu filmu w czasach, gdy ponownie nasilają się ideologie skrajnie prawicowe.

Zauważył: „Niestety, jego znaczenie jest wyraźnie widoczne”. Wyjaśnił, że stworzenie tego dzieła wydawało się kluczowe w tym konkretnym momencie. Intrygujące było dla niego odkrycie czegoś z przeszłości, co ma znaczący związek z naszymi obecnymi czasami.

Reżyser Justin zgodził się z punktem widzenia Lawa, podkreślając, że podobieństwo filmu do współczesnego świata w istotny sposób sprawiło, że był to dla niego intrygujący projekt.

„To zawsze niezwykła rzecz, gdy znajdujesz tekst lub wydarzenie z przeszłości, które przedstawiają jakąś perspektywę, która może nawiązać do współczesnej polityki. To rzadki klejnot. Dlatego czuliśmy, że dzisiaj wiele się mówiło”.

2024-09-08 00:35