Josh Hartnett zainspirował się „psychopatami”, których spotkał w showbiznesie, aby zagrać seryjnego mordercę w nowym filmie M. Nighta Shyamalana Trap

Jako zagorzały entuzjasta kina z zamiłowaniem do thrillerów psychologicznych muszę przyznać, że przemiana Josha Hartnetta w „Rzeźnika” w „Pułapce” M. Nighta Shyamalana jest po prostu hipnotyzująca! Sposób, w jaki zagłębia się w psychikę psychopaty, czerpiąc inspirację z prawdziwych spotkań w branży, dodaje jego portretowi mrożącej krew w żyłach autentyczności.

W najnowszym thrillerze psychologicznym w reżyserii M. Nighta Shyamalana zatytułowanym „Trap” Josh Hartnett wciela się w przerażającą rolę bezwzględnego seryjnego mordercy znanego jako „Rzeźnik”. Film miał swoją premierę w kinach w ubiegły piątek.

46-letni aktor powiedział Entertainment Weekly, że jego motywacja aktorska wynikała ze spotkań z „psychopatycznymi” osobami w branży rozrywkowej przez całą jego karierę.

Hartnett skomentował: „Między innymi wielu dyrektorów generalnych, polityków i specjalistów w naszej branży zajmuje eksponowane stanowiska”.

Spotkałem w swoim życiu ludzi, którzy wydają się mało troszczyć o innych i zrobią wszystko, aby osiągnąć swoje cele, nawet jeśli będzie to oznaczać pokonanie kogoś lub popełnienie okrutnych czynów. Brak empatii to czerwona flaga, która często wskazuje na osobowość psychopatyczną. Oglądanie takiego lekceważenia ludzkich uczuć może być przerażające, ponieważ uwydatnia wyraźną przepaść między tymi osobami a resztą z nas, którzy cenią współczucie i zrozumienie w naszych interakcjach z innymi.

Czerpiąc inspirację od tak fascynujących postaci ze świata rzeczywistego, Hartnett i Shyamalan wierzyli, że mogą ukształtować naprawdę skomplikowaną i różnorodną postać.

Wyjaśnił: „Niezależnie od tego, czy są zamieszani w morderstwo, czy nie, spotkałem osoby podobne do niego. Rozumiesz, co mam na myśli, prawda? Nie było mi trudno zaostrzyć sprawę, dodać szczypty śmiałości i rzemiosła. niezwykle przekonujące przebranie.”

Na wielkim koncercie gwiazdy pop Lady Raven Cooper Adams (Hartnett), tajny seryjny morderca, postanawia zabrać swoją pracowitą nastoletnią córkę Riley (Ariel Donoghue) w nagrodę za jej sukcesy w nauce. Jednak później odkrywa, że ​​władze wykorzystują to wydarzenie jako pułapkę, aby w końcu go zatrzymać.

Pierwotnie aktor znany z „Penny Dreadful” wspomniał, że cały film jest przedstawiany z punktu widzenia Coopera, co początkowo stwarza iluzję, która wzbudza w widzach sympatię.

To urządzenie fabularne stało się ulubionym narzędziem Nighta i jego filmów.

Jako zagorzały fan nie mogę powstrzymać podekscytowania, jeśli chodzi o zrozumienie twórczego sposobu myślenia naszego ukochanego reżysera. Każdego wieczoru ma misję zaoferowania swoim widzom czegoś świeżego, czegoś niezwykłego. To nie jest dla niego kolejny projekt; to jego pasja na całe życie.

Jako doświadczony entuzjasta kina z zamiłowaniem do thrillerów i talentem do rozumienia skomplikowanych narracji, mogę śmiało powiedzieć, że ten film przypomina współczesną Szklaną pułapkę, tyle że opowiedziany z punktu widzenia złoczyńcy. Zagłębiając się w niezliczone filmowe światy, intrygują mnie historie, które eksplorują perspektywy wykraczające poza tradycyjną narrację bohaterów, a ten film obiecuje właśnie to zapewnić. Zamknięta sceneria dodaje elementu napięcia i klaustrofobii, co z pewnością trzyma widzów w napięciu, a perspektywa złoczyńcy oferuje świeże spojrzenie na klasyczną opowieść. Z niecierpliwością czekam na przeżycie tego wyjątkowego zwrotu w gatunku thrillerów akcji i polecam go innym entuzjastom poszukującym czegoś nowego i ekscytującego.

W obsadzie, oprócz Hartnetta, Donoghue i Ariel Donoghue, występują Saleka Shyamalan, Hayley Mills, Alison Pill, Marnie McPhail, Vanessa Smythe i Kid Cudi.

Reżyser i obsada jego obecnego projektu aktywnie promują swój nowy thriller, odwiedzając ostatnio premiery w różnych miastach, takich jak Rzym, Madryt, Berlin, Londyn i Nowy Jork.

Urodzony w Mahé w Indiach i wychowany w Penn Valley w Pensylwanii M. Night Shyamalan rozpoczął karierę od dwóch filmów w latach 90., by ostatecznie odnieść sukces w mainstreamie filmem „Szósty zmysł” z 1999 r.

Filmy te, począwszy od Niezniszczalnego (2000), Znaków (2002) i Wioski (2004), przyniosły twórcy szereg znaczących sukcesów. Jednak kulminacją trendu było wydanie Lady In The Water (2006), który nie odzyskał budżetu wynoszącego 70 milionów dolarów.

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza jego najbardziej udanym finansowo filmem był Szósty zmysł, który przy początkowym budżecie wynoszącym zaledwie 40 milionów dolarów zarobił w kasie około 672,8 miliona dolarów.

Film ten – do którego był także współproducentem i autorem scenariusza – powstał pod reżyserią M. Nighta Shyamalana, a jego budżet wynosił około 30 milionów dolarów. W powstanie Trapa zaangażowany był reżyser, który był nominowany do dwóch Oscarów.

Jak dotąd film zarobił w dniu premiery około 6,6 miliona dolarów, a dodatkowe 2,2 miliona dolarów pochodziło z czwartkowych wieczornych pokazów.

2024-08-04 09:48