Jeremy DaVinci drażni wzrost Bitcoina (BTC) w wyniku szturchania wstęg Bollingera

Jeremy DaVince, wczesny zwolennik Bitcoina (BTC), przedstawił kilka przemyśleń na temat potencjalnego wzorca cen Bitcoina. Korzystając ze swojego oficjalnego konta na Twitterze (@XJeremyDaVinci), wskazał na intrygujące momenty w sektorze kryptowalut, gdy cena Bitcoina doświadczała długotrwałego wzrostu przypominającego parabolę.

Cena Bitcoina spadła na początku tego miesiąca, ale DaVinci wskazuje, że przez ostatnie dwa miesiące utrzymywała się powyżej górnej granicy wstęg Bollingera. Uważa, że ​​ostatnim razem, gdy coś takiego miało miejsce, wartość kryptowaluty wzrosła aż dwukrotnie w stosunku do ceny początkowej w ciągu kilku miesięcy po potwierdzeniu tej prawidłowości.

Jeremy DaVinji, znany ze swojego kanału YouTube i silnego wsparcia dla kryptowalut takich jak Bitcoin, zyskał reputację jednego z wiodących inwestorów w te cyfrowe aktywa. DaVinci był jednym z pierwszych, którzy przyjęli Bitcoin i od tego czasu zyskał uznanie w branży dzięki swojemu szybkiemu przyjęciu. Według jego ostatnich przewidywań cena Bitcoina może osiągnąć zdumiewającą kwotę 140 000 dolarów w ciągu najbliższych trzech miesięcy – jest to odważna prognoza odzwierciedlająca optymistyczne poglądy innych analityków rynkowych.

Obecna sytuacja z Bitcoinem jest dość intrygująca. Niedawno Bitcoin zakończył dwa kolejne miesiące powyżej górnego pasma Bollingera. Poprzednie trendy wskazują, że gdy tak się dzieje, wartość Bitcoina ma tendencję do podwajania się w ciągu trzech miesięcy.

— Davinci Jeremie (@Davincij15) 9 kwietnia 2024 r.

W ciągu ostatniego miesiąca Bitcoin wielokrotnie ustanawiał nowe rekordy cen, nawet jeśli obecnie notuje spadek. Eksperci uważają, że kryptowaluta jest wciąż w trakcie ustalania swojej prawdziwej wartości i potencjalnie może wzrosnąć jeszcze wyżej.

Katalizatory Bitcoin do obejrzenia

Chociaż cena Bitcoina nie zawsze rośnie w linii prostej ze względu na wpływy rynkowe, na rynku występują określone zdarzenia lub sygnały, które mogą sprawić, że optymistyczne prognozy się spełnią.

Rynek Bitcoin ETF, na którym inwestorzy mogą kupować akcje powiązane z ceną Bitcoina, jest obecnie istotnym pozytywnym czynnikiem wpływającym na kryptowalutę. Ponieważ do tych funduszy ETF napływają duże ilości pieniędzy, emitenci wykupują ograniczoną podaż Bitcoinów na giełdach kryptowalut. Ten zwiększony popyt powoduje niedobór Bitcoinów, co z kolei może podnieść ceny.

Jeszcze w tym miesiącu zaplanowany jest halving Bitcoina, co przyniesie dodatkowy czynnik napędzający trend wzrostowy ceny BTC. Przy mniejszej liczbie nowych monet wprowadzanych do obiegu istniejąca podaż zostanie wzmocniona, co umożliwi Bitcoinowi potencjalną długoterminową ekspansję.

2024-04-09 14:16