IOTA pokonuje kamień milowy, uruchamia publiczną sieć testową IOTA 2.0

Jako długoterminowy inwestor kryptowalutowy, szczególnie zainteresowany projektami IoT, nie mogę powstrzymać się od poczucia podekscytowania i oczekiwania w związku z niedawnym uruchomieniem publicznej sieci testowej IOTA 2.0. Od lat uważnie śledzę postępy IOTA, a ten kluczowy rozwój stanowi znaczący krok naprzód w ich misji stworzenia w pełni zdecentralizowanej sieci.


Jako badacz badający branżę blockchain z radością ogłaszam, że Fundacja IOTA poczyniła ogromny postęp w swojej misji stworzenia w pełni zdecentralizowanej sieci. Niedawne uruchomienie publicznej sieci testowej IOTA 2.0 oznacza istotny punkt zwrotny dla IOTA i stanowi ekscytujący kamień milowy w postępie technologii rozproszonych rejestrów.

IOTA osiągnęła znaczące osiągnięcie. Po latach dedykowanych badań i rozwoju z radością ogłaszamy uruchomienie publicznej sieci testowej #IOTA 2.0. Zapraszanie programistów i posiadaczy tokenów do przyłączenia się do nas podczas zagłębiania się w przyszłość całkowitej decentralizacji w Internecie.

— IOTA (@iota) 15 maja 2024 r.

Uruchomienie publicznej sieci testowej IOTA 2.0 oznacza końcowy wynik przedłużającej się inicjatywy mającej na celu ulepszenie podstaw sieci IOTA. Zmiana ta odchodzi od konwencjonalnego systemu dowodu pracy (PoW) i obejmuje innowacyjną metodę zarządzania przeciążeniami, a także zamianę scentralizowanego koordynatora na zdecentralizowany mechanizm konsensusu dowodu stawki (PoS).

Znaczenie IOTA 2.0

Z mojej perspektywy jako analityka niedawne ogłoszenie IOTA o uruchomieniu publicznej sieci testowej 2.0 oznacza znaczący krok naprzód w dążeniu projektu do zdecentralizowanej przyszłości.

W poście na blogu IOTA omawia postępy IOTA 2.0. Po pierwsze eliminuje to potrzebę powołania Koordynatora – organu centralnego, który wcześniej nadzorował konsensus sieci. Rozwój ten oznacza ewolucję IOTA w całkowicie zdecentralizowaną platformę, rozwiewającą obawy dotyczące wpływu osobistości centralnych na działalność sieci.

Jako analityk wyraziłbym to w ten sposób: W roli analityka uważam, że eliminując Proof of Work (PoW) w IOTA 2.0, znacząco zmniejszamy ślad środowiskowy i zużycie zasobów sieci. Oczekuje się, że to przyjazne dla środowiska podejście sprawi, że IOTA stanie się bardzo atrakcyjnym wyborem dla deweloperów i przedsiębiorstw zaangażowanych w zielone technologie.

Nowatorski mechanizm konsensusu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa sieci, czyniąc ją bardziej odporną na ataki i awarie. Ten aspekt jest niezbędny do wzbudzania zaufania i akceptacji w sektorach takich jak finanse, opieka zdrowotna i inteligentne miasta, które przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa.

Po osiągnięciu tego znaczącego osiągnięcia Fundacja IOTA zaprasza programistów, fanów i współpracowników do udziału w sieci testowej. To okazja do zdobywania wiedzy, przeprowadzania eksperymentów i dzielenia się spostrzeżeniami.

2024-05-15 18:07