Inwestorzy w Ethereum i Bitcoin są zniszczeni, ale może to być pozytywne

Po wymagającym weekendzie, w którym Bitcoin spadł do około 61 500 dolarów, a Ethereum osiągnął 2890 dolarów, wśród traderów pojawiło się wiele pesymistycznych rozmów. Jednak ta fala strachu może nie być tak ponura, jak się wydaje.

W sytuacji, gdy rynki wykazują oznaki ożywienia, wbrew powszechnym pesymistycznym prognozom, pojawia się ważny komunikat. Kiedy masy sprzedają w panice, często poprzedza to odwrócenie sytuacji na rynku. Obecnie znaleźliśmy się w takim momencie, w którym skrajny pesymizm może wkrótce ustąpić miejsca optymizmowi.

Inwestorzy w Ethereum i Bitcoin są zniszczeni, ale może to być pozytywne

Z analizy nastrojów wynika, że ​​pogorszenie koniunktury na rynku może sygnalizować nadchodzące ożywienie na rynku. Historycznie rzecz biorąc, rynki miały tendencję do poruszania się w kierunku przeciwnym do panujących obaw. Tendencja ta może się utrzymywać, dopóki szum i oczekiwania (FOMO) wokół wydarzenia o halvingu nie odzyskają ponownie znaczenia, podobnie jak to miało miejsce kilka tygodni temu.

Na wykresie cen Bitcoin-Ether istnieją kluczowe progi, na które należy zwrócić uwagę. W przypadku Bitcoina pokonanie przeszkody wokół 67 000 dolarów jest niezbędne do potencjalnego większego ożywienia. Jeżeli przekroczy tę granicę, może to oznaczać poważniejsze ożywienie na rynku. Ethereum napotyka opór na poziomie około 3500 dolarów i znajduje wsparcie na poziomie 2700 dolarów. Jeśli Ethereum utrzyma swoją pozycję powyżej poziomu wsparcia i przebije się przez opór, może to sugerować przedłużający się wzrost cen.

Kiedy obecne nastroje są niskie, jak ma to miejsce obecnie, trendy historyczne wskazują, że wzrosty na rynku mogą wynikać z ekstremalnie negatywnych nastrojów w sektorze kryptowalut. Emocjonalne wahadło postaw inwestorów, wahające się od strachu do chciwości i z powrotem, jest normalnym aspektem tej branży.

Podobnie, tak jak panika może szybko zarazić wiele osób, tak powrót do zdrowia może rozpocząć się nieoczekiwanie i szybko się rozprzestrzeniać. Zachowaj czujność w związku z kluczowymi progami cenowymi.

2024-04-17 14:22