Hodling Bitcoina a sprzedaż: spojrzenie na zachowanie traderów BTC po halvingu

    Wśród traderów BTC pojawiła się niechęć do spieniężenia swoich zysków.
    Wczesne HOLDery zostały rozdane nowym uczestnikom.

Jako badacz z doświadczeniem w analizie kryptowalut i blockchain uważam obecny stan Bitcoina (BTC) po jego niedawnym halvingu za intrygujący temat. Na podstawie dostępnych danych od firm zajmujących się analityką on-chain, takich jak Santiment, pojawia się kilka interesujących trendów.


Po ostatnim halvingu dla Bitcoina [BTC] nastąpiła kolejka górska.

Trzy dni po znaczącym wydarzeniu Bitcoin (BTC) przeżył silny wzrost, osiągając szczyt na poziomie 67 000 dolarów według CoinMarketCap. Jednak kolejny dzień przyniósł odwrócenie sytuacji, gdy BTC spadł o 4%, powracając do poprzedniego poziomu cen sprzed halvingu.

Ważne jest, aby wiedzieć, w jakim stopniu wydarzenie o połowę wpłynęło na największy na świecie zasób cyfrowy i jakie można przewidzieć jego przyszłe działania w okresie krótko- i średnioterminowym.

Realizacja zysków nadal na niższym poziomie

Na podstawie danych firmy zajmującej się analizą kryptograficzną Santiment wydaje się, że wśród traderów Bitcoinów panuje wahanie przed realizacją swoich zysków. Wskaźnik zrealizowanego zysku/straty sieci (NRPL) utrzymuje się na niskim poziomie, a tendencja ta odzwierciedla poprzednie okresy szczytowe w latach 2017 i 2021.

Zaobserwowano również, że rośnie liczba posiadaczy BTC.

Na tym etapie firma Santiment określiła zachowanie rynku jako „irracjonalną rozbieżność”, w przypadku której sprzedaż wydawała się niechętna pomimo rosnących cen.

Jako analityk obserwujący akcję cenową Bitcoina (BTC), zauważyłem, że po obecnej fazie silnego wzrostu w przeszłości następowały znaczące szczyty rynkowe. Chociaż wierzę w długoterminowy potencjał BTC, ten wzór może sugerować potencjalny trend spadkowy w przyszłości.

Hodling Bitcoina a sprzedaż: spojrzenie na zachowanie traderów BTC po halvingu

HODLerzy redystrybuowali

Ostatnio zauważyłem znaczny spadek średniego wieku inwestycji w dolarach (MDIA), co wskazuje na coraz bardziej aktywny okres realokacji aktywów.

W procesie redystrybucji wcześniejsi inwestorzy kryptowalut przekazują swoje bogactwo nowszym uczestnikom rynku. Po dwunastomiesięcznym cyklu redystrybucji rynek zazwyczaj powraca do etapu akumulacji. Tendencja ta napawa optymizmem, że hossa będzie się utrzymywać.

Hodling Bitcoina a sprzedaż: spojrzenie na zachowanie traderów BTC po halvingu

Jako analityk zaobserwowałem pewne intrygujące wzorce w podziale podaży Bitcoina pomiędzy różne kohorty po ostatnim halvingu. W szczególności mniejsi posiadacze, reprezentujący osoby posiadające mniej niż jeden cały Bitcoin, aktywnie kupują kryptowalutę po halvingu.

Zamiast tego: „Wręcz przeciwnie, rekiny i wieloryby, posiadające rezerwy monet wynoszące od 100 do 100 000 monet, rozdawały monety”.

Hodling Bitcoina a sprzedaż: spojrzenie na zachowanie traderów BTC po halvingu

2024-04-26 01:11