Hit na rynku kryptowalut z szaleństwem likwidacji o wartości 300 milionów dolarów w obliczu krachu Bitcoina

Jako doświadczony analityk finansowy uważam, że ostatnie zawirowania na rynku w przestrzeni kryptowalut są dość intrygujące. Biorąc pod uwagę oszałamiającą kwotę likwidacji wynoszącą 309 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, jasne jest, że inwestorzy ponieśli znaczne straty. Większość tych likwidacji nastąpiła z pozycji długich, co dodatkowo podkreśla niedźwiedzie nastroje na rynku.


Na podstawie informacji z CoinGlass w ciągu ostatniej 24 godzin zlikwidowano kryptowalutę o wartości około 309 milionów dolarów.

Zdecydowaną większość tych likwidacji stanowią pozycje długie (272 mln USD). 

Jako badacz badający istotne wydarzenia na rynku kryptowalut natknąłem się na intrygujące odkrycie: największa odnotowana dzienna strata miała miejsce na Binance i wyniosła oszałamiające 15,36 miliona dolarów dla nieszczęsnego tradera.

Z wiodącym wolumenem obrotu wynoszącym 122,36 miliona dolarów, Binance wyróżnia się jako najlepsza giełda pod względem całkowitych likwidacji. Tuż za nimi plasują się OKX i Huobi, które odnotowały likwidacje odpowiednio na kwotę 86,4 mln dolarów i 48,8 mln dolarów.

Jako badacz badający rynek kryptowalut, natknąłem się dzisiaj na kilka godnych uwagi wydarzeń. Wartość wiodącej waluty cyfrowej spadła do najniższego poziomu 60 700 dolarów podczas handlu śróddziennego, powodując w ten sposób serię wymuszonych sprzedaży lub likwidacji.

Wiele osób zaangażowanych w handel kryptowalutami było zaskoczonych, gdy upadła giełda Mt.Gox ujawniła zamiar zainicjowania zwrotów w nadchodzącym miesiącu. Ta nieoczekiwana wiadomość przyczyniła się do znacznego spadku wartości Bitcoina w ten poniedziałek.

Ofiary włamania z 2014 r., które nadal posiadają aktywa Mt.Gox, ze względu na swoje doświadczenia mogą czuć się zmuszone do sprzedaży. Należy jednak zauważyć, że na przestrzeni lat znaczna liczba tych roszczeń została już sprzedana na rynkach wtórnych. W rezultacie bieżący popyt na sprzedaż może być większy niż rzeczywiste zapotrzebowanie na rynku.

Potencjalne wahania można dodatkowo wiązać ze zbliżającą się publikacją istotnych danych o inflacji PCE, zaplanowaną na najbliższy piątek. Ten ważny wskaźnik gospodarczy może znacząco wpłynąć na determinację amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie obniżek stóp procentowych.

Jako badacz badający rynek Bitcoinów zauważyłem intrygującą zmianę: Indeks Siły Względnej (RSI) dla Bitcoina na wykresie dziennym osiągnął poziom wyprzedania. Odkrycie to sugeruje, że w nadchodzących dniach kryptowaluta może nastąpić odbicie, ponieważ nastroje inwestorów wobec Bitcoina stały się nadmiernie niedźwiedzie.

W ciągu ostatnich dwóch lat dzienny indeks siły względnej (RSI) dla Bitcoina trzykrotnie spadł do poziomu wyprzedania. Po każdym z tych przypadków cena Bitcoina doświadczyła znacznych wzrostów, wzrastając odpowiednio o około 60%, 63% i imponujące 198%. Ponieważ Bitcoin jest obecnie notowany poniżej 62 000 dolarów, a RSI wykazuje oznaki ponownej wyprzedania, może to stanowić obiecujący moment na rozważenie zakupu po niższej cenie.

— Ali (@ali_charts) 24 czerwca 2024 r.

2024-06-24 19:33