Handlowcy kryptowalut wolą teraz won południowokoreański od dolara

Opublikowany niedawno raport Bloomberga wskazuje, że południowokoreańska waluta, won, stała się faworyzowana wśród dealerów kryptowalut, preferując dolara amerykańskiego.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2024 r. won koreański przyniósł transakcje o około 11 miliardów dolarów więcej niż dolar amerykański.

W Korei Południowej rosnąca preferencja dla altcoinów znacząco przyczynia się do tej tendencji. Większość działalności handlowej obejmuje mniejsze tokeny.

Ponadto Upbit stoi przed rosnącymi wyzwaniami ze strony rywali, takich jak Bithumb i mniejsze platformy wymiany na południowokoreańskim rynku kryptowalut, ponieważ starają się oni przejąć większy udział w biznesie.

Przyciąganie wyborców przyjaznych kryptowalutom

Korea Południowa od dłuższego czasu jest znaczącym graczem na światowym rynku kryptowalut. Wraz ze zbliżaniem się wyborów parlamentarnych przywódcy krajów zdali sobie sprawę z rosnącej atrakcyjności zasobów cyfrowych. Aby przyciągnąć wyborców popierających kryptowaluty, partie polityczne proponują różne zachęty. Obejmują one od odroczenia podatków od kryptowalut po przyznanie lokalnego dostępu do Bitcoin ETF z USA.

W marcu 2021 r. dzienna kwota obrotu kryptowalutami przewyższyła kwotę na giełdzie w Korei Południowej.

Surowsze zasady umieszczania na liście

Pośród chaosu południowokoreańskie organy regulacyjne podejmują kroki, aby zakazać wątpliwych kryptowalut. Jak podają lokalne media, wcześniej przejęte tokeny nie zostaną dopuszczone do umieszczenia na liście. Niedawno zhakowane zostały krajowe projekty kryptowalut, takie jak Galaxy (GXA) i Orbit Chain (ORC). Dodatkowo zagraniczni emitenci tokenów muszą stworzyć oficjalny dokument dostosowany do rynku koreańskiego, aby móc notować na lokalnych giełdach. Osobom, które zlekceważą te zasady, grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

2024-04-16 18:35