Halving Bitcoina w 2024 r. NIE będzie taki sam jak poprzedni – oto dlaczego

    Zwyżkowe nastroje rosną w miarę zbliżania się halvingu.
    Jednak niektóre wskaźniki sugerują możliwość dalszego spadku wartości BTC.

Według anonimowej analizy przeprowadzonej przez Gaah z CryptoQuant w niedawnym raporcie, na rynku Bitcoina może nastąpić spadek cen, zanim nastąpi potencjalny wzrost po halvingu.

19 kwietnia planowana okazja do „halvingu” zmniejszy ilość krążącego Bitcoina, zmniejszając o połowę nagrodę przyznawaną górnikom. Obecnie górnicy zarabiają w nagrodę 6,25 Bitcoinów; jednakże po tym wydarzeniu otrzymają zamiast tego tylko 3,125 Bitcoinów.

Książki historyczne mówią nam o następnym ruchu monety

W przeszłości wartość bitcoina (BTC) znacznie rosła po każdym halvingu. Jak podaje Bloomberg, cena BTC wzrosła o 8691% rok po halvingu w 2012 r., o 295% po wydarzeniu z 2016 r., a wzrost o 559% nastąpił wkrótce po wydarzeniu z 2020 r.

Pomimo obecnej niestabilności rynku budzącej obawy, te historyczne trendy przyczyniły się do wzrostu optymizmu. Jednak według analizy Gaaha pewne oznaki sugerują, że cena Bitcoina może jeszcze spaść.

Gaah ocenił stopy finansowania BTC na podstawie 30-dniowej średniej kroczącej i zauważył, że wzrosły,

„Do poziomu najwyższego poziomu w historii z 2021 r.”.

Kiedy stopa finansowania kontraktów futures na dany składnik aktywów znacznie wzrasta i pozostaje dodatnio wysoka, oznacza to, że istnieje duże zainteresowanie zajmowaniem długich pozycji.

Uważa się, że jest to sygnał zwyżkowy i prekursor dalszego wzrostu cen aktywów.

Nadmierna stopa finansowania może skutkować długotrwałymi likwidacjami, co z kolei może powodować zwiększoną zmienność rynku i niepewne wahania cen.

13 kwietnia cena monety gwałtownie spadła, z około 67 000 dolarów do 62 000 dolarów na koniec dnia.

Tego dnia nastąpił znaczny wzrost liczby długich likwidacji, osiągając wielomiesięczny szczyt na poziomie 261 mln dolarów, jak wynika z analizy danych Coinglass przeprowadzonej przez AMBCrypto.

Halving Bitcoina w 2024 r. NIE będzie taki sam jak poprzedni – oto dlaczego

Gaah zauważył, że obecny najwyższy poziom BTC, wynoszący 73 750 dolarów, reprezentuje:

„Największy opór w historii”.

Na tym poziomie cenowym silny popyt wywiera znaczną presję na wzrost ceny, co utrudnia przekroczenie ceny i ustanowienie nowych rekordowych poziomów.

Co więcej, Gaah odkrył, że według jego ustaleń wzrost ceny Bitcoina począwszy od października 2023 r. spowodował większe zainteresowanie inwestorów detalicznych.

Przez ostatnie trzy lata przepływ detaliczny nie przekraczał średniej wartości, co sugeruje zauważalną obecność tych kategorii inwestorów na obecnym rynku.

Na podstawie wcześniejszych trendów Bitcoina analityk zaobserwował wzrost liczby transakcji lub wykorzystania Bitcoina.

„Oznacza, że ​​potencjalny szczyt jest w przygotowaniu.”

Dlatego na horyzoncie można spodziewać się spadków cen.

2024-04-16 15:03