Halving Bitcoina 2024: Jak 27 000 BTC przygotowuje się na wielki dzień

    Akumulacja BTC rośnie przed wydarzeniem halvingu.
    W ciągu ostatnich kilku dni można było zaobserwować wzrost zmienności na rynku.

Osiągając nowe osiągnięcie, gromadzenie Bitcoinów (BTC) zbliża się do znaczącego punktu, zanim nadchodzący halving nastąpi już za kilka godzin.

Z najnowszego raportu wynika, że ​​niedawna analiza przeprowadzona przez anonimowego eksperta z CryptoQuant pod pseudonimem IT Tech wykazała, że ​​16 kwietnia do portfeli magazynowych przeniesiono ponad 27 000 Bitcoinów.

Analityk odniósł się do adresu akumulacyjnego jako takiego, który nie wysłał żadnych transakcji, ale ma saldo bitcoinów przekraczające 10 jednostek, nie jest powiązany z żadną scentralizowaną platformą transakcyjną ani górnikami i otrzymał co najmniej dwa depozyty.

Ostatnia transakcja miała miejsce w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Z raportu wynika, że ​​szczytowy wpływ 25 100 Bitcoinów na te adresy nastąpił 22 marca.

Handlowcy pozostają niezmienni

Rynek kryptowalut, na którym Bitcoin jest obecnie wyceniany na 61 234 dolarów, jak podano, doświadczył pogorszenia koniunktury w ciągu ostatnich kilku tygodni. Z informacji z CoinMarketCap wynika, że ​​w ciągu ostatniego tygodnia cena Bitcoina spadła o około 13%.

Pomimo niedawnego spadku cen, ludzie na rynku nadal kupują więcej kryptowalut w ramach przygotowań na nadchodzące halving, który odbędzie się 19 kwietnia.

W związku z ostatnimi wyzwaniami nastąpił wzrost gromadzenia Bitcoinów, wynikający z oczekiwań dotyczących wzrostu cen po nadchodzącym halvingu.

W przeszłości wartość monety znacznie rosła po halvingu, jak wskazują dane Bloomberga. Na przykład w ciągu roku po halvingu w 2012 r. cena Bitcoina wzrosła powyżej 8 000%.

Około rok po zdarzeniu z 2016 r. wartość monety wzrosła 2,95-krotnie, podczas gdy rok po zdarzeniu z 2020 r. jej pierwotna wartość wzrosła o 5,59 razy.

Halving Bitcoina 2024: Jak 27 000 BTC przygotowuje się na wielki dzień

Rezerwa walutowa monety stopniowo się kurczy, co wskazuje na obecnie spadek popytu na sprzedaż monety.

Według statystyk CryptoQuant w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił 1% spadek ilości Bitcoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut.

W chwili obecnej na giełdach kryptowalut przechowywanych jest około 1,94 miliona Bitcoinów o wartości około 119 miliardów dolarów w oparciu o aktualne ceny giełdowe.

Pozostań czujny

Na kilka godzin do halvingu zmienność na rynku rośnie.

Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2024–25

W ciągu ostatnich kilku dni odległość między górną i dolną linią wstęgi Bollingera BTC na codziennym wykresie zauważalnie się powiększyła.

Halving Bitcoina 2024: Jak 27 000 BTC przygotowuje się na wielki dzień

Zwiększanie się dystansu pomiędzy tymi dwoma pasmami oznacza zwiększone wahania rynku. Oznacza to, że wartość aktywa podlega bardziej intensywnym wahaniom, co zwiększa prawdopodobieństwo znaczących ruchów cenowych lub wybić.

2024-04-18 18:15