Górnicy „karzą” Bitcoin? Analitycy wskazują palcami, gdy BTC spada poniżej 66 tys. dolarów

  • Analitycy ujawniają rozbieżne poglądy na temat obecnego kryzysu rentowności górnictwa. 
  • Jeden obóz uważa kryzys za „szczyt rynkowy”, podczas gdy inni postrzegają go jako „sygnał kupna”

Jako badacz z doświadczeniem w kryptowalutach i analizie rynku uważam trwający kryzys rentowności górników za intrygujący rozwój, który wymaga szczególnej uwagi. Rozbieżne poglądy na tę kwestię wśród analityków komplikują sytuację.


Wydaje się, że po decyzji Fed z zeszłego tygodnia Bitcoin (BTC) stoi przed kolejnym potencjalnym wyzwaniem wpływającym na jego wartość – działaniami górników.

Jako analityk finansowy zaobserwowałem, że największe aktywa cyfrowe doświadczyły znacznego spadku poniżej 70 000 dolarów w następstwie decyzji Rezerwy Federalnej o nieobniżaniu stóp procentowych w czerwcu. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom rynkowym, przewidywana obniżka stóp procentowych nie doszła do skutku, co doprowadziło do spadku wartości aktywa.

Przejdź do nadchodzącego tygodnia. Obecnie Bitcoin ma trudności z utrzymaniem swojej pozycji powyżej 65 000 dolarów, a niektórzy eksperci rynkowi przypisują to potencjalnemu oporowi ze strony górników Bitcoin.

Z analizy Jamesa Van Stratena, dobrze znanej postaci w społeczności on-chain, wynika, że ​​od października ubiegłego roku sprzedano około 30 000 Bitcoinów ze skrytki górników.

Jako analityk Bitcoina zauważyłem, że łącznie zasoby górników wynoszą około 700 000 BTC. Jednakże od października saldo tych firm spadło o około 30 000 BTC. Ta przedłużona faza dystrybucji jest najdłuższą, jaką widzieliśmy od 2017 r., co przyczynia się do obecnych wyzwań rynkowych.

Górnicy „karzą” Bitcoin? Analitycy wskazują palcami, gdy BTC spada poniżej 66 tys. dolarów

Nieefektywni górnicy po kwietniowym halvingu wyładowują swoje Bitcoiny, aby pokryć koszty operacyjne i potencjalnie opuszczają przemysł wydobywczy, ponieważ staje się on dla nich mniej opłacalny.

Sprzedać czy kupić BTC?

Jako badacz rynku kryptowalut zauważyłem, że kryzys rentowności górników, czyli kapitulacja górników, utrzymuje się już od 33 dni. W rezultacie presja sprzedażowa ze strony górników może przyczyniać się do obecnego trendu spadkowego ceny Bitcoina.

Po obniżeniu w kwietniu nagrody za wydobycie Bitcoina niektórzy górnicy dostosowali się, rozszerzając się na przetwarzanie sztucznej inteligencji, aby zapewnić rentowność.

Jako badacz badający obecny stan rynku kryptowalut, spotkałem się z intrygującą perspektywą Quinna Thompsona, CIO Lekker Capital. Uważa trwający kryzys górniczy za znaczącą czerwoną flagę dla kryptowalut i nawet poważniejszą niż kryzys górniczy podczas krypto zimy w 2022 roku.

„Który ze wszystkich wskaźników jest bardziej skuteczny niż wzrost ceny Bitcoina ze względu na zbiorowy wpływ sztucznej inteligencji i NVIDIA na rynek kryptowalut?”

Jako inwestor kryptowalutowy natknąłem się na analizę Willy’ego Woo sugerującą, że cena Bitcoina może napotkać presję spadkową, dopóki hashrate wydobywczy nie wykaże oznak poprawy.

Cena Bitcoina może zostać obciążona dalszymi karami, dopóki rynek haszujący nie zyska większej aktywności. To wyjaśnienie było kiedyś powszechną analogią wśród bankierów, porównując Bitcoin do nieuczciwie zdobytych funduszy.

Górnicy „karzą” Bitcoin? Analitycy wskazują palcami, gdy BTC spada poniżej 66 tys. dolarów

Według danych Blockchain hashrate – moc obliczeniowa wymagana do wydobycia Bitcoina – odnotował znaczny spadek po wydarzeniach związanych z halvingiem Bitcoina w kwietniu i maju.

Jako inwestor kryptowalutowy uważnie śledziłem analizę Cole’a Garnera, który w swoich spostrzeżeniach jest podobny do Woo. Według niego sygnał kupna Bitcoina może pojawić się na horyzoncie, jeśli zobaczymy odbicie hashrate’u.

Jako badacz badający trendy rynkowe Bitcoina mogę powiedzieć, że kiedy hashrate, czyli całkowita moc obliczeniowa wykorzystywana do wydobywania Bitcoina, ulegnie odwróceniu, Hash Ribbons wygeneruje jeden z najbardziej znaczących w historii sygnałów kupna. Obecnie zbliżamy się do tego sygnału.

Hash Ribbons to średnie kroczące, które śledzą trendy spadkowe hashrate’u i zazwyczaj sygnalizują sygnały kupna. 

Choć Thompson uważał kryzys w górnictwie za sygnał ostrzegawczy zbliżającego się szczytu rynkowego, niektórzy inwestorzy postrzegali go jako okazję do zakupów.

Jako badacz badający Bitcoin (BTC) zaobserwowałem, że jego wartość zwykle oscyluje wokół średniego kosztu jego wydobycia. Koszt ten osiągnął najwyższy w historii poziom 86 000 dolarów. Biorąc pod uwagę ten trend, uważam, że BTC może wkrótce potencjalnie osiągnąć ten poziom cenowy.

2024-06-19 10:16