Fundusze ETF Bitcoin, Ethereum: czy Hongkong zyska przewagę dzięki nowym zatwierdzeniom?

    Hongkong zatwierdził pierwszą partię spotowych funduszy ETF BTC i ETH.
    Niektóre fundusze ETF będą miały możliwość tworzenia i wykupu środków w naturze.

Hongkong poszedł w ślady Stanów Zjednoczonych, wyrażając zgodę na kryptowalutowe fundusze Exchange-Traded Funds (ETF) połączone z Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH).

Trzy firmy zarządzające aktywami, w tym Bosera, ChinaAMC (z siedzibą w Hongkongu) i Harvest Fund, otrzymały zielone światło do wstępnej zgody.

Warto wspomnieć, że Gary Tiu, dyrektor wykonawczy OSL Securities z siedzibą w Hongkongu, zwrócił uwagę na intrygujące implikacje tej zgody. W niedawnym wywiadzie stwierdził, że mogłoby to dać Azji przewagę konkurencyjną nad USA.

Obecnie Stany Zjednoczone nie zatwierdziły żadnych produktów spotowych Ethereum (ETH). W rezultacie menedżerowie z Hongkongu zajmują korzystną pozycję, wprowadzając produkty ETH w Hongkongu.

Firma OSL została zatwierdzona jako pierwszy partner subpowierniczy dla funduszy ETF BTC i ETH firmy ChinaAMC.

Warto zauważyć, że szanse na zatwierdzenie amerykańskich funduszy typu spot ETH w maju spadły w związku z milczeniem amerykańskiej SEC w sprawie zgłoszeń. Ale to nie jedyna przewaga, jaką fundusze ETF z Hongkongu mogą mieć nad Stanami Zjednoczonymi.

Subskrypcja rzeczowa BTC, ETH ETF

Dzięki współpracy z HashKey Capital oferta ETF firmy Bosera umożliwia użytkownikom łatwe subskrybowanie i otrzymywanie akcji ETF poprzez bezpośredni transfer Bitcoinów (BTC) lub Ethereum (ETH) zamiast gotówki.

Zamiast tego inwestorzy mają możliwość zamiany swoich akcji na prawdziwy Bitcoin lub Ethereum. Jednak amerykańskie spotowe fundusze ETF Bitcoin i Ethereum ściśle zapewniają wypłaty gotówkowe w oparciu o wartość aktywów bazowych.

Zdaniem inwestora i analityka kryptowalut Simona Mowa, Azja stwarza szansę na zgromadzenie dodatkowego Bitcoina ze względu na rozbieżność między obydwoma rynkami.

W Hongkongu fundusze ETF Bitcoin będą oferować bezpośredni transfer Bitcoinów podczas tworzenia i wykupu. Jest to próba prześcignięcia amerykańskich ETF-ów. Konkurencja jest zacięta, ponieważ podmioty w Azji chętnie próbują gromadzić Bitcoiny.

Obecnie według najnowszych danych CoinMarketCap cena Bitcoina wynosi 66 000 dolarów, co oznacza wzrost o 2,5% w porównaniu z poprzednimi 24 godzinami. Ta aktualizacja pojawiła się zaledwie kilka godzin po zatwierdzeniu.

Anthony Scaramucci, zwolennik Bitcoina i były dyrektor Białego Domu, stwierdził, że rynek nie uwzględnił jeszcze w pełni konsekwencji postępu.

„Hongkong zatwierdził fundusze ETF na Bitcoin i Ethereum. Nie wycenione.”

Wcześniej analitycy VanEck sugerowali, że za niedawny wzrost popytu na złoto i podwyżki cen odpowiadają chińscy inwestorzy. W rezultacie wierzyli, że zielone światło dane ETF-om Bitcoin w Hongkongu może mieć podobny wpływ na rynek kryptowalut.

Konkretne daty rozpoczęcia handlu ETF-ami po raz pierwszy nie zostały jeszcze ujawnione. Należy jednak wspomnieć, że zatwierdzenia z Hongkongu wskazują, że większość procesu przeglądu została zakończona.

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu nie ogłosiła jeszcze, kiedy nastąpi wprowadzenie produktu na rynek i dzień pierwszego obrotu.

Mimo to Gary Tiu z OSL potwierdził, że z zatwierdzeń wynika, że ​​dzień premiery nastąpi „bardzo szybko”.

W Azji objęliśmy prowadzenie, dając zielone światło funduszom ETF ETH. Należy jednak zauważyć, że reakcja rynku po rozpoczęciu handlu jest nadal niepewna.

2024-04-15 18:15