Flowcarbon Adama Neumanna zwraca inwestorom pieniądze po nieudanym uruchomieniu tokena GNT

  • Uruchomienie tokena Flowcarbon prawdopodobnie wstrzymane na czas nieokreślony
  • Dzięki temu firma zwróciła pieniądze swoim inwestorom

Jako doświadczony badacz, który widział wiele moich startupów, zarówno udanych, jak i nieudanych, zastanawiam się nad trudną sytuacją Flowcarbon z mieszaniną intrygi i odrobiną współczucia. Historia start-upu Adama Neumanna zajmującego się kredytami węglowymi to historia, która głęboko do mnie przemawia, biorąc pod uwagę moją pasję do łagodzenia zmian klimatycznych i technologię blockchain.

Dziś Flowcarbon – start-up zajmujący się kredytami węglowymi założony kilka lat temu i wspierany przez takie firmy jak a16z – ponownie trafia na pierwsze strony gazet. Wynika to z raportu Forbesa sugerującego, że firma zwraca obecnie inwestorom pieniądze z powodu niemożności uruchomienia tokena kryptograficznego GNT (Goddess Nature Token). Celem startupu było przeciwdziałanie zmianom klimatycznym poprzez integrację kredytów węglowych z blockchainem.

W danym kontekście były dyrektor generalny WeWork planował w tamtym momencie skierować duże sumy pieniędzy, szacowane na miliardy, za pośrednictwem GNT (prawdopodobnie platformy lub waluty finansowania) na przedsięwzięcia skupiające się na minimalizowaniu ich wpływu na emisję gazów cieplarnianych.

Mimo że minęły już dwa lata, token nadal nie został wypuszczony na rynek i wygląda na to, że w ogóle nie zostanie uruchomiony. I to pomimo tego, że kilka lat temu a16z zainwestowało w niego ponad 70 milionów dolarów.

Ze względu na niezaspokojone okoliczności, takie jak niestabilność rynku i opór ze strony rejestrów emisji dwutlenku węgla, firma zwraca teraz pieniądze tym, którzy kupili token GNT, ponieważ oczekiwana premiera niestety nie doszła do skutku. Według znawców Flowcarbon były to główne czynniki, które uniemożliwiły start. Informacje te zostały przekazane inwestorom podczas spotkań Zoom, a Flowcarbon zdecydował się zwrócić środki zamiast zatrzymywać je na czas nieokreślony.

Warto zauważyć, że Flowcarbon próbował wprowadzić GNT w 2022 r., ale ze względu na incydent Terra LUNA, który miał miejsce mniej więcej w tym samym czasie, start nie przebiegł zgodnie z planem. Dana Gibber, dyrektor generalna Flowcarbon, wspomniała, że ​​wstrzymywali się z tą decyzją, ponieważ chcieli najpierw, aby warunki rynkowe stały się bardziej stabilne.

W wyżej wymienionym raporcie stwierdzono następnie, że

W trakcie otrzymywania zwrotu pieniędzy nabywcy Tokenów Bogini Natury musieli wyrazić zgodę na dokument zawierający dwa kluczowe elementy: zrzeczenie się, które zwalniało Flowcarbon i jego współpracowników z wszelkich potencjalnych roszczeń oraz umowę o zachowaniu poufności.

2024-09-12 18:47