Ethereum Whales zgromadziło 40 milionów dolarów w ETH w wyniku odbicia cen

Rynek kryptowalut jest świadkiem, jak Ethereum (ETH) wykazuje znaczną siłę, ponieważ jego cena dzisiaj gwałtownie rośnie. Obecnie cena ETH wynosi 3627 dolarów, co stanowi wzrost wartości o 7,02% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ta eskalacja cen Ethereum zbiega się z niezwykłym wzrostem aktywności handlowej. W rezultacie 24-godzinny wolumen obrotu ETH gwałtownie wzrósł o 67,95%, osiągając zdumiewającą kwotę 15,04 miliarda dolarów.

W związku z obecnym wzrostem rynku kryptowalut, Spot On Chain, usługa monitorowania kryptowalut, ogłosiła pojawienie się dwóch nowych zamożnych posiadaczy Ethereum, oznaczonych jako 0x666 i 0x435. Razem wydobyli łącznie 11 657 Etherów, co stanowi równowartość około 40,28 miliona dolarów, z Binance, dobrze znanej giełdy kryptowalut. Transakcja ta miała miejsce, gdy wartość Ethereum wynosiła około 3455 dolarów za monetę.

W ciągu ostatnich 2 godzin koszt ETH w wysokości USD wzrósł o około 4%, osiągając obecnie ponad 3500 USD. Nasz system zidentyfikował dwóch głównych inwestorów, 0x666 i 0x435, którzy wypłacili łączną kwotę 11 657 $ ETH (40,28 mln $) z Binance po cenie około 3455 $. Miej oko na $ETH, obserwując @spotonchain i włączając alerty.— Spot On Chain (@spotonchain) 8 kwietnia 2024 r.

Ci wielcy posiadacze Ethereum, czyli „wieloryby”, gromadzą znaczną ilość ETH, co wskazuje na rosnącą wśród nich wiarę i optymizm co do przyszłych perspektyw Ethereum. Eksperci rynkowi uważnie śledzą aktywność wielorybów, ponieważ może ona dostarczyć przydatnych wskazówek na temat trendu rynkowego.

Duże transakcje wielorybnicze na rynku Ethereum mogą wywołać reakcję łańcuchową, zachęcając mniejszych inwestorów i traderów do kopiowania swoich ruchów, wzmacniając w ten sposób zwyżkowy trend. Dodatkowo nagromadzenie dużej ilości ETH przez kilku głównych graczy może zmniejszyć płynność rynku, czyniąc cenę kryptowaluty bardziej podatną na znaczne wahania cen.

Ogólnorynkowy wiec

Rynek kryptowalut odnotowuje ogólny trend wzrostowy, a Ethereum należy do monet, które zyskują na popularności. Warto zauważyć, że Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, przekroczył 72 000 dolarów. Spekuluje się, że nadchodzący halving Bitcoina, który odbędzie się za około 11 dni, jeszcze bardziej podsyci ten zwyżkowy trend.

Mniej więcej co cztery lata ma miejsce wydarzenie zwane halvingiem Bitcoina. W tym czasie wynagrodzenie wypłacane górnikom za sprawdzanie transakcji w sieci Bitcoin zostaje obniżone o połowę. Wcześniej znaczące wzrosty cen następowały po halvingach Bitcoina ze względu na zmniejszoną produkcję nowych monet i w rezultacie zwiększony popyt.

Ostatnio inwestorzy i handlowcy kryptowalut wykazali większy entuzjazm i pewność siebie, co znalazło odzwierciedlenie w rosnących cenach i wzmożonej aktywności handlowej. Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin doświadczają obecnie gwałtownych wzrostów, co skłoniło analityków do prognozowania jeszcze większych wzrostów cen w najbliższej przyszłości.

2024-04-08 16:50