Ethereum vs SEC: Co dalej z funduszem ETF Franklin Templeton Investments

    Franklin Templeton wymienia ETH ETF (EZET) na stronie internetowej DTCC.
    Jednak szanse na zatwierdzenie maja przez amerykańską SEC są nadal niskie.

Jako badacz z doświadczeniem na rynku kryptowalut jestem podekscytowany faktem, że Franklin Templeton umieścił swój Ethereum [ETH] ETF (EZET) na stronie internetowej DTCC. Jest to znaczący krok w kierunku instytucjonalnego przyjęcia Ethereum i może potencjalnie prowadzić do zwiększonego popytu na kryptowalutę.


Podekscytowanie w społeczności Ethereum [ETH] wzrosło po ogłoszeniu, że fundusz ETF oparty na Ethereum firmy Franklin Templeton Investments został dodany do notowania DTCC (Depository Trust & Clearing Corporation).

Jako analityk mogę powiedzieć, że dla funduszu Ethereum Trust (EZET) należącego do Franklina Templetona jest to znacząca wiadomość, że jest notowana na giełdzie Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC). Oznacza to, że inwestorzy instytucjonalni będą mieli łatwiejszy dostęp do rozliczania i rozliczania transakcji na akcjach EZET. Zasadniczo DTCC pełni funkcję krytycznego pośrednika na amerykańskich rynkach finansowych w zakresie instytucjonalnych transakcji na papierach wartościowych. Dlatego też notowanie powinno zwiększyć zbywalność i płynność EZET wśród większych inwestorów.

Ethereum vs SEC: Co dalej z funduszem ETF Franklin Templeton Investments

Jako badacz natknąłem się na informację, że najwyższą władzę w zakresie wydawania zgód posiada Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Niestety, pomimo wniosku Franklina Templetona, nie wyrazili jeszcze zgody.

Opóźnienie w sprawie funduszu Franklin Templeton Investments ETH ETF

Jako inwestor kryptowalutowy uważnie śledziłem rozwój wydarzeń związanych z propozycją spotowego funduszu ETF Ethereum autorstwa Franklina Templetona. Jednak 23 kwietnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaskoczyła nas, po raz kolejny opóźniając swoją decyzję. Stwierdzili, że potrzebują więcej czasu na dokładne zapoznanie się z wnioskiem. Na razie więc będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby przekonać się, czy ten ETF stanie się rzeczywistością.

Komisja postanawia dać więcej czasu na zajęcie się sugerowaną zmianą przepisów. Umożliwi im to dokładne zbadanie wniosku i wynikających z niego obaw przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Jako analityk zaobserwowałem, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odkładała decyzje w sprawie innych potencjalnych kandydatów, w tym BlackRock, Van Eck i Grayscale. W obliczu zbliżającego się terminu wyznaczonego na maj 2024 r. prawdopodobieństwo odrzucenia ich wniosków wydaje się coraz większe.

Jako badacz analizujący prognozy zespołu Bloomberg ETF mogę powiedzieć, że James Seyffart i Eric Balchunas na podstawie swojej analizy utrzymali prawdopodobieństwo zatwierdzenia przez maj konkretnego wydarzenia na poziomie poniżej 30%.

Podczas niedawnego wywiadu Seyffart wyraził ten sam punkt widzenia i wskazał, że zatwierdzenie mogłoby potencjalnie nastąpić już w 2025 r.

„Wydaje się mało prawdopodobne, że stanie się to pod koniec tego roku; szanse są nieco sprzyjające. Jednak rok 2025 wydaje się bardziej realną opcją, ale będę jaśniejszy po zapoznaniu się z powiadomieniami o odrzuceniu. „

Justin Sun, założyciel Tron, również spodziewał się odrzucenia przez May, stwierdzając, że:

„Branża kryptowalut musi w dalszym ciągu inwestować czas i wysiłek w edukowanie organów regulacyjnych na temat naszej branży w dłuższej perspektywie.”

Chociaż wcześniejsze deklaracje wskazywały, że Ethereum różni się od papierów wartościowych takich jak Bitcoin, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie określiła jeszcze jasno statusu Ethereum.

Ze względu na niejasności ConsenSys, firma odpowiedzialna za portfel MetaMask, w zeszłym tygodniu wszczęła postępowanie prawne przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), prosząc o rozstrzygnięcie sądowe dotyczące klasyfikacji Ethereum.

Od połowy kwietnia ceny Ethereum (ETH) utrzymują się poniżej 3300 dolarów. Jednak przed wprowadzeniem na rynek spotowych funduszy ETF Ethereum w Hongkongu nastąpiło solidne ożywienie, które pchnęło ETH do szczytu na poziomie 3357 dolarów.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że po raz kolejny natrafiliśmy na przeszkodę przy krótkoterminowym oporze na poziomie 3300 dolarów. Jeśli jednak uda nam się zamknąć dzienną świecę powyżej tego poziomu, może to być oznaką silniejszego impulsu wzrostowego w przyszłości. Byłoby jeszcze bardziej zachęcająco, gdyby niedźwiedzie nie zepchnęły nas poniżej znaczącego wsparcia psychologicznego na poziomie 3000 dolarów.

2024-04-29 19:04