Ethereum – Okazja do zakupu przed halvingiem Bitcoina może pojawić się, JEŚLI…

  • Ethereum może wkrótce znaleźć się w strefie wsparcia psychologicznego o wartości 3 tys. dolarów
  • Metryki pokazały silny sygnał kupna, ale inwestorzy muszą wziąć pod uwagę jeszcze więcej

Ostatnio Ethereum [ETH] doświadczyło gwałtownego wzrostu negatywnych nastrojów. Warto zauważyć, że dane z Santiment wskazywały, że przed halvingiem nastąpił wzrost niedźwiedzich komentarzy zarówno na temat Bitcoina [BTC], jak i Ethereum.

18 kwietnia nastąpiła zaskakująca zmiana, ponieważ negatywne interakcje w mediach społecznościowych doprowadziły do ​​zauważalnego wzrostu ceny Bitcoina do 64 100 dolarów i Ethereum do 3094 dolarów. AMBCrypto zagłębiło się w inne punkty danych, aby ocenić, czy dla inwestorów byłby korzystny zakup Ethereum w tym momencie.

Obniżenie opłat za gaz może być ukrytym zagrożeniem

Ethereum – Okazja do zakupu przed halvingiem Bitcoina może pojawić się, JEŚLI…

Według raportu AMBCrypto, otwarte zainteresowanie Ethereum znacznie spadło w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Szczyt został osiągnięty 9 kwietnia, a jego wartość wyniosła 7 miliardów dolarów (Ethereum kosztowało 3638 dolarów), ale obecnie wynosi 4,6 miliarda dolarów w momencie publikacji prasy (Ethereum wyceniono na 2997 dolarów).

Spekulanci wahali się przed zakupem, ponieważ znaczny spadek Open Interest wskazywał na strach i wątpliwości. Ich bycza pewność siebie osłabła, co doprowadziło do niedźwiedzich perspektyw. Przez ponad miesiąc jednodniowy Indeks Względnej Siły (RSI) utrzymywał się poniżej neutralnego progu 50. Oznaczało to, że w tym okresie dynamika była na korzyść sprzedających.

Jak wynika z ostatnich raportów AMBCrypto, średni koszt korzystania z sieci spada. Choć jest to dobra wiadomość dla użytkowników, może wskazywać na spadek liczby żądań transakcji przetwarzanych na blockchainie.

Uwzględnienie możliwości zakupu

Ethereum – Okazja do zakupu przed halvingiem Bitcoina może pojawić się, JEŚLI…

Biorąc pod uwagę czynniki psychologiczne, nieco ponad trzy tysiące dolarów miesiąc temu mogło być doskonałym punktem zakupu akcji. Być może warto to rozważyć już teraz. Podczas sprawdzania wskaźnik średniej ruchomej wariancji (MVRV) za ostatnie 90 dni był poniżej zera, co wskazuje, że aktywa były zaniżone, a ich posiadacze ponieśli straty.

Pomimo stałego wzrostu średniego wieku monet Ethereum w ciągu ostatnich trzech tygodni, inwestorzy byli zachęcani do zakupu Ethereum w oparciu o te trendy.

Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź kalkulator zysku Ethereum

Pomimo wcześniejszej nieaktywności, 18 kwietnia obieg uśpionych bitcoinów znacznie wzrósł. Ten nagły wzrost wskazywał na pracowity okres w zakresie transferów tokenów i mógł potencjalnie sygnalizować nadchodzący trend sprzedaży. Co więcej, w tym czasie Bitcoin niepewnie trzymał się poziomu wsparcia wynoszącego 61 tys. dolarów.

Uważne czekanie i cierpliwość mogą przynieść inwestorom ogromne korzyści. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że może nastąpić kolejne pogorszenie koniunktury na rynku. Ponadto prawdopodobne jest, że po halvingu na skutek obecnych przekroczeń rynku nastąpi dłuższy okres stabilności.

2024-04-19 10:06