Ethereum jest stabilne: czy Polkadot może wzrosnąć po kwietniowym spadku o 20%?

    Cena DOT spadła o 20% w ciągu ostatnich 30 dni.
    Kilka wskaźników technicznych wskazywało na wzrosty.

W ciągu ostatnich kilku dni na cenę tokenów Polkadot [DOT] wpływały aktywne siły niedźwiedzia. Jednak ten krótkoterminowy trend może stanowić jedynie początek bardziej znaczącego ruchu na rynku.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze dane, prawdopodobieństwo zainicjowania przez DOT hossy jest wysokie.

Polkadot szykuje się na pompę

Z danych CoinMarketCap wynika, że ​​cena DOT w ciągu ostatniego tygodnia pozostała na stosunkowo niezmienionym poziomie. jednakże w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił znaczny spadek, a token stracił ponad 1,8% swojej wartości.

Obecnie DOT jest wyceniany na rynkach na 8,42 dolara, a jego wartość rynkowa przekracza 12 miliardów dolarów. Jednak inwestorzy, nie wahajcie się, gdyż na wykresie cen DOT pojawia się trend wzrostowy.

Według niedawnego tweeta FLASH, znanego analityka kryptowalut, cena Polkadot jest bliska przełamania obecnego trendu zwyżkowego, który w przeszłości powodował znaczne wzrosty cen.

Mówiąc prościej, koszt DOT zaczął rosnąć w trendzie zwyżkowym w lutym i listopadzie 2023 r. po przełamaniu porównywalnego trendu. Jeśli dotychczasowe wzorce się sprawdzą, inwestorzy mogą spodziewać się, że cena DOT osiągnie nowe szczyty, potencjalnie nawet zbliżąc się do poprzednich marcowych maksimów.

Oprócz osiągnięcia znaczącego wyniku w aktywności sieciowej, DOT odnotował imponujący wzrost liczby swoich użytkowników. Według najnowszego raportu AMBCrypto ponad 605 000 aktywnych kont jest obecnie częścią ekosystemu DOT, co wskazuje na solidne wykorzystanie sieci i rosnące wykorzystanie.

Czy rajd byków jest nieunikniony?

W Santiment sprawdziliśmy wskaźniki DOT w łańcuchu za pomocą AMBCrypto, aby ocenić, czy kryptowaluta może wzrosnąć powyżej obecnego wzorca. Warto zauważyć, że nasza analiza danych wykazała, że ​​DOT miał znaczną liczbę otwartych ofert.

Gdy wskaźnik wzrośnie, może to oznaczać, że obecny kierunek cen może się utrzymać, który w tym przypadku był spadkowy.

Stopa finansowania tokena sugerowała trend spadkowy. Zwykle cena tokena porusza się w kierunku przeciwnym do stopy finansowania. Ponieważ DOT ma wysoką stopę finansowania, wydaje się prawdopodobne, że wartość tokena może spaść jeszcze bardziej.

Ethereum jest stabilne: czy Polkadot może wzrosnąć po kwietniowym spadku o 20%?

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOT w ujęciu BTC

Następnie postanowiliśmy przyjrzeć się wykresowi dziennemu Polkadot, aby ocenić potencjał trendu wzrostowego ceny DOT. Na podstawie naszego badania wskaźnik względnej siły (RSI) DOT wykazywał oznaki niedźwiedzia, ponieważ znajdował się poniżej neutralnego progu.

Zamiast „Jednakże wskaźniki Chaikin Money Flow (CMF) i Money Flow Index (MFI) potwierdziły możliwość przełamania DOT powyżej zwyżkowego wzorca poprzez odnotowanie wzrostów w niedawnej przeszłości”, można powiedzieć:

Ethereum jest stabilne: czy Polkadot może wzrosnąć po kwietniowym spadku o 20%?

2024-04-11 22:15