ETF Ethereum nie powstanie w maju, twierdzą najlepsi analitycy

Według Nate’a Geraci, prezesa ETF Store, panuje powszechne przekonanie, że w maju SEC nie wyrazi zgody na spotowe ETF-y Ethereum.

Wynika to z braku interakcji z emitentami w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Niedawno Barron’s wspomniał, że rozmowy na temat spotowych funduszy ETF zdecydowanie faworyzują jedną perspektywę. Z drugiej strony, przed zatwierdzeniem różnych funduszy ETF Bitcoin, często dochodziło do wymiany zdań między przeciwstawnymi poglądami.

SEC milczy w sprawie funduszy ETF Ethereum, wskazując na duże prawdopodobieństwo, że obecnie nie udzielą one zgody.

Eric Balchunas, starszy analityk ETF w Bloomberg, stwierdził, że brak reakcji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) lub brak kontaktu z potencjalnymi emitentami może być postrzegany jako forma działania, a nawet szkoda.

Kolejny pozew?

Jeżeli SEC nie zdecyduje się na zatwierdzenie licznych propozycji ETF-ów Ethereum, mogą one zostać poddane kolejnemu postępowaniu prawnemu, zgodnie z sugestią Balchunasa.

W sierpniu sąd apelacyjny w Dystrykcie Kolumbii uchylił decyzję SEC o odrzuceniu propozycji Grayscale dotyczącej funduszu ETF na Bitcoin.

Geraci wyraża swoją opinię, że Grayscale może wnieść nowe postępowanie prawne przeciwko SEC w związku z odmową zatwierdzenia przez nią propozycji ETF Ethereum.

„Zasugerował, że konieczne jest przyjęcie roli zwolennika Grayscale, ale inny emitent ETF posiadający wystarczające zasoby może uznać to za inwestycję w marketing. Zasadniczo mogliby pozycjonować się jako zwolennicy kryptowalut i mistrzowie innowacji”.

Czy ktoś interesuje się ETF-ami Ethereum?

Znaczenie funduszy typu Exchange-Traded Fund (ETF) opartych na kasowym Ethereum było przedmiotem debaty, ponieważ fundusze ETF zabezpieczone kontraktami futures na Ethereum nie spotkały się z dużym zainteresowaniem inwestorów.

Pomimo tego, że fundusze ETF na Bitcoina odniosły niezwykły sukces, Geraci jest przekonany, że fundusze ETF na Ethereum pozostają znaczące.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 379 miliardów dolarów, Ethereum jest znaczącym graczem, który gwarantuje uważną analizę zarówno analityków finansowych, jak i emitentów.

2024-04-21 15:16