Erik Menendez reaguje na serial „Bracia Menendez” Ryana Murphy’ego

Jako zagorzały wielbiciel prawdziwych kryminałów i ktoś, kto śledzi sprawę braci Menendez od jej początków, jestem głęboko zaniepokojony kreacją Erika i Lyle’a przez Ryana Murphy’ego w jego serialu Potwory. Niedawne oświadczenie Erika wyraża uczucia, które rezonują ze mną, jako widzem i uczniem tych tragicznych wydarzeń.


Erik Menendez publicznie wyraża swoją dezaprobatę dla programu telewizyjnego Ryana Murphy’ego skupiającego się wokół niego i jego brata Lyle’a Menendeza, którzy zostali skazani na dożywocie za morderstwa popełnione na swoich rodzicach w 1989 roku.

Erik wyraził swoje poglądy na temat „Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story” w wiadomości, którą Tammi Menendez opublikowała na platformie X (wcześniej znanej jako Twitter) 19 września, czyli w dniu debiutu serialu w serwisie Netflix.

Erik stwierdził: „Myślę, że minęliśmy już oszukańcze i szkodliwe przedstawienia Lyle’a w serialu. Wygląda na to, że celowo stworzyli zniekształcony obraz Lyle’a w oparciu o kłamstwa dominujące w całym serialu. Trudno mi sobie wyobrazić Ryana Murphy’ego jako takiego. nieświadomi i niedokładni na temat naszego prawdziwego życia, aby robić to bez złych zamiarów.

Serwis TopMob News skontaktował się zarówno z Murphym, jak i Netfliksem, prosząc o odpowiedź na jego ostatnie komentarze, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od żadnej ze stron.

W antologii dramatu kryminalnego „Monsters”, którą współtworzyli Murphy i Ian Brennan, Nicholas Alexander Chavez i Cooper Koch wcielają się w role Lyle’a i Erika. Javier Bardem i Chloë Sevigny wcielają się w rodziców rodzeństwa, wcielając się odpowiednio w José Menendeza i Mary Louise „Kitty” Menendez.

W 1996 roku, po dwóch procesach, rodzeństwo uznano za winne morderstwa z premedytacją i spisku w celu popełnienia morderstwa i skazano na resztę życia w więzieniu bez szans na zwolnienie warunkowe za morderstwa ojca i matki z użyciem broni palnej w ich domu w Beverly Hills od 1989 r.

Prokuratorzy zasugerowali, że Erik i Lyle popełnili morderstwa ze względu na ambicję zdobycia majątku rodzinnego. Bracia utrzymywali jednak, że rodzice przez lata poddawali ich przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej, twierdząc, że w odpowiedzi działali ze strachu i samoobrony.

W 1996 r., po dwóch oddzielnych procesach, Erik i Lyle, wówczas 56-letni, zostali uznani za winnych morderstwa pierwszego stopnia i spisku mającego na celu popełnienie morderstwa w związku z zabójstwami rodziców z użyciem broni palnej w ich rezydencji w Beverly Hills w 1989 r. Wyrok doprowadził do: wyrok dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego dla dwóch braci.

Prokuratorzy zasugerowali, że Erik i Lyle popełnili morderstwa, chcąc upomnieć się o majątek rodziny. Rodzeństwo twierdziło jednak, że rodzice przez dłuższy czas stosowali wobec nich przemoc fizyczną, emocjonalną i seksualną. Ich obrona utrzymywała, że ​​bronili się, zabijając swoich rodziców.

W oświadczeniu Erik wyraził ubolewanie, że mylące przedstawienie przez Netflix przestępstw, z którymi mieliśmy do czynienia, odsunęło prawdę o tych tragediach, pozornie cofając nas do dawnych czasów, kiedy system prawny opierał się na przekonaniu, że mężczyźni nie mogą być wykorzystywani seksualnie ani poddawani traumie. przez gwałt w taki sam sposób jak kobiety.

Następnie powiedział: „Przez ponad dwadzieścia lat te nikczemne kłamstwa były demaskowane przez niezliczoną liczbę odważnych osób, które odłożyły na bok swoje osobiste zawstydzenie i zabrały głos. W rezultacie Murphy tworzy swoją obskurną opowieść, tworząc nikczemne i odrażające karykatury Lyle’a i Lyle’a siebie, a także szerzyć przygnębiające oszczerstwa.

Erik dodał, że „przemoc nigdy nie jest odpowiedzią, nigdy rozwiązaniem i zawsze jest tragiczna”.

Dlatego pamiętajmy, że zawsze o tym pamiętamy: pod blaskiem przepychu i blasku kryją się niezliczone, niewypowiedziane okrucieństwa, gdy dziecko staje się ofiarą przemocy. Te ponure sceny rzadko wychodzą na światło dzienne, dopóki nie zadają bólu wszystkim powiązanym.

2024-09-22 04:17