Elon Musk wydaje kluczowe ostrzeżenie dotyczące sztucznej inteligencji: szczegóły

Elon Musk, założyciel xAI i dyrektor generalny różnych dobrze prosperujących firm technologicznych, w tym platformy X, podniósł alarm na swoim koncie X w związku z obecnym kierunkiem rozwoju sztucznej inteligencji. Z wyjątkiem bota Grok AI, tworu własnej firmy, nad którym sprawuje nadzór.

Musk zareagował na wywiad udzielony przez Katherine Maher, dyrektor generalną i prezes NPR – National Public Radio w Stanach Zjednoczonych.

Fragment wywiadu skomentowany przez Muska udostępnił Marc Andreessen, który ma 1,2 miliona obserwujących. W tym filmie Maher mówi o Pierwszej Poprawce do ustawodawstwa USA, która gwarantuje wolność słowa i prasy. Wydaje się, że prezesowi KPR zależy na tym, aby uniknąć cenzurowania informacji publikowanych na różnych platformach.

Andrade napisał na Twitterze, że Maher i wiele innych osób o podobnych poglądach opowiada się obecnie za ograniczaniem wypowiedzi i treści w Internecie. Podkreślił, że ten trend dotyczy także sztucznej inteligencji.

Musk, podobnie jak Andreessen, wyraził zaniepokojenie, że ta metoda rozwoju sztucznej inteligencji może zagrozić cywilizacji ludzkiej. W poprzednim tweecie skrytykował OpenAI i jego ChatGPT, ostrzegając przed potencjalną szkodą dla ludzkości poprzez wprowadzenie cenzury i „przebudzenia” do technologii.

Zaprogramowana w ten sposób superpotężna sztuczna inteligencja stwarza poważne ryzyko na poziomie cywilizacyjnym

— Elon Musk (@elonmusk) 18 kwietnia 2024 r.

Społeczność kryptowalut zareagowała na tweet Muska, komplementując Groka, określanego jako „sztuczną inteligencję mówiącą prawdę”, która nie stwarza żadnych problemów i jest obecnie rozwijana bezpłatnie.

Sorry. No data so far.

2024-04-18 17:51