Dziewięciogwiazdkowa Francesca Cumani kradnie show w oszałamiającej czarno-białej sukni, prowadząc gwiazdy przybywające na Derby Day podczas karnawału Melbourne Cup na torze wyścigowym Flemington

Jako zagorzała entuzjastka wyścigów i słabość do mody muszę przyznać, że Francesca Cumani naprawdę skradła tegoroczne Derby Day! Jej nienaganny styl i ponadczasowa elegancja były godne podziwu, a sukienka Rebeki Vallance zapierała dech w piersiach. Czarno-biały motyw został perfekcyjnie wykonany, a ona dodała dodatki z taką prostotą, a jednocześnie wyrafinowaniem, że nie mogłam powstrzymać się od uczucia inspiracji.


W sobotę na torze wyścigowym Flemington w Melbourne Francesca Cumani z Channel Nine była wyjątkową postacią, z wdziękiem prowadząc celebrytów na wydarzenia z okazji Derby Day.

Na początku karnawału o Puchar Melbourne w 2024 r. 41-letnia prezenterka olśniła wszystkich pełną wdzięku suknią w kształcie litery A z odkrytymi ramionami, tworząc dla siebie ponadczasową sylwetkę.

Sukienka Rebecca Vallance harmonijnie wkomponowała się w czarno-biały motyw, ukazując imponujący biały gorset, który z wdziękiem przechodził w szereg długich, czarnych spódnic.

Francesca do swojego zestawu wybrała elegancką parę czarnych czółenek i eleganckie kolczyki z perłami, a także okrągły, biały kapelusz ozdobiony na górze czarną wstążką.

Kobieta o ciemnych włosach zebrała włosy za uszy i nałożyła jaskrawą czerwoną szminkę, podkreślając swój luksusowy styl.

Spikerka wyścigów konnych promieniała radością, nie mogąc się doczekać nadchodzącego tygodnia, wybierając śliczny różowy kolor paznokci i błyszczącą srebrną bransoletkę, które uzupełniały jej ogólny wygląd.

Początki Dnia Derby sięgają ponad dwóch stuleci, a konkretnie roku 1787, kiedy to rumak hrabiego Derby zatriumfował w wyścigu ozdobionym czarno-białymi barwami.

W roku 1910 zmarł król Edward i jako oddany wielbiciel nie mogłem powstrzymać się od przestrzegania edwardiańskich zwyczajów. W obliczu smutku zastąpiliśmy nasz najlepszy strój ponurą czernią, w odcieniu odzwierciedlającym tradycyjną symbolikę żałoby.

„Kobiety nosiły białe kwiaty lub perły” – powiedział NewsWire stylista gwiazd Donny Galella.

Historia sugeruje, że to tutaj rozpoczął się motyw czarno-białych sukienek z okazji Derby Day.

Jest całkiem prawdopodobne, że tradycja noszenia czerni i bieli w dniu wyścigu wywodzi się ze zwykłej reklamy.

Jest całkiem możliwe, że reklama zamieszczona w wydaniu Australian Women’s Weekly z 1960 roku znacząco wpłynęła na przyjęcie naszego oficjalnego czarno-białego stroju na Derby Day, przyspieszając ten proces.

W tym okresie uczestnicy zawodów Melbourne Cup mieli okazję wygrać garderobę o wartości ponad 7000 dolarów australijskich (równowartość wówczas około 200 funtów), uznając ich za najlepiej ubranego uczestnika.

Jako entuzjasta stylu życia chciałbym podzielić się intrygującym wydarzeniem, w którym niedawno uczestniczyłem. Ciekawostką było to, że uczestnicy zostali poproszeni o przebranie się w strój monochromatyczny, czarno-biały, a dokładniej, w hołdzie dla whisky Black & White, będącej owocem współpracy naszego cenionego partnera, Jamesa Buchanana and Co. Ten wyjątkowy wybór strojów nie tylko dodał element wyrafinowania wydarzenia, ale także złożył hołd odrębności tej wyjątkowej whisky.

Z biegiem czasu ten wzór stał się tradycyjnym wyborem podczas Derby Day, ponieważ obstawiający często przez wiele lat przyjmowali dwukolorową kolorystykę.

Podczas Derby Day obowiązuje najbardziej formalny strój, ale nie jest to jedyne wydarzenie tematyczne w wiosennym sezonie wyścigowym.

Melbourne Cup charakteryzuje się żywymi kolorami i wzorami, podczas gdy Oaks Day, często nazywany Dniem Kobiet, promuje bardziej kobiecy strój, z naciskiem na wszystko, co kobiece.

W ostatni dzień tygodnia, znany jako Dzień Stakes, sytuacja jest znacznie spokojniejsza. W porównaniu z imprezą otwierającą sezon, z pewnością obowiązują pewne regulacje, ale są one minimalne.

Co roku Puchar Melbourne, będący swego rodzaju narodową pauzą (szczególnie w Wiktorii), jest jednym z najbardziej stylowych wydarzeń. I to właśnie podczas tego wyścigu odbywa się popularne wydarzenie zwane Fashions on the Field.

W 1960 roku pomogłem w zorganizowaniu Fashions on the Field – wydarzenia, które wyróżnia i nagradza najbardziej stylowego zawodnika wyścigów zasłużoną nagrodą. Ta wyjątkowa tradycja zainspirowała niezliczoną liczbę uczestników do zaprezentowania na torze wyścigowym swoich najodważniejszych i najbardziej urzekających zestawów modowych, dzięki czemu każde wydarzenie będzie żywym pokazem osobistego stylu i kreatywności.

„Pomiędzy czernią a bielą w Derby, Puchar Melbourne jest odwrotny” – roześmiał się Galella.

Oznacza to noszenie odważnych, żywych kolorów w celu upamiętnienia nadejścia wiosny i wykroczenie poza zwykłe preferencje stylistyczne w wyborze ubioru.

Niezależnie od zmieniających się stylów mody na przestrzeni dziesięcioleci, podczas Melbourne Cup nadal silne było zamiłowanie do żywych barw i skomplikowanych wzorów.

Więcej wkrótce. 

2024-11-02 03:34