Dyrektor techniczny Ripple publikuje nieoczekiwane oświadczenie Satoshiego Nakamoto

David Schwartz, CTO Ripple, wywołał ożywioną dyskusję, podając w wątpliwość prawdziwą tożsamość Satoshiego Nakamoto, tajemniczego wynalazcy Bitcoina. Debata nabrała tempa, gdy „Ryuushi”, wpływowy członek społeczności Bitcoin, zaproponował, że Craig Wright jest najsilniejszym pretendentem do tej enigmatycznej roli, pomimo pewnych niedawnych wyzwań prawnych.

Schwartz zdecydowanie nie zgodził się z tym twierdzeniem, określając je jako „całkowicie bezpodstawne”. Podniósł, że podczas procesu Wright nie jest w stanie przedstawić niezaprzeczalnego dowodu na to, że jest Satoshim Nakamoto. Ponadto Schwartz zauważył, że w przeciwieństwie do Wrighta on i inni potencjalni pretendenci nie mieli powodu, aby w zwodniczy sposób twierdzić, że to Bitcoin.

Motywacja Craiga, by twierdzić, że jest Satoshim, była znacząca, ale nie był w stanie przedstawić przekonujących dowodów. Dla kontrastu, wielu innych nie miało podobnych motywacji. Biorąc pod uwagę okoliczności, bardziej prawdopodobne jest, że to ja jestem Satoshi niż Craig.

— David „JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) 16 kwietnia 2024 r.

Intrygujące jest to, że reakcja Schwartza wywołała ponowną debatę na temat jego potencjalnej roli Nakamoto. Niektórzy teoretycy twierdzą, że biorąc pod uwagę wieloletnią wiedzę Schwartza w dziedzinie kryptografii, sięgającą początków branży, może on być silnym pretendentem do prawdziwej tożsamości Nakamoto. Co więcej, jego wkład w opatentowanie technologii rozproszonych rejestrów zwiększa wagę tej teorii.

Schwartz wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​jest jedynie twórcą księgi XRP i nie jest powiązany z pochodzeniem Nakamoto ani Bitcoina, pomimo popularnych teorii sugerujących inaczej.

Co się dzieje z Craigiem Wrightem?

Kontrowersje wokół twierdzeń Wrighta o byciu wynalazcą Bitcoina trwają pomimo toczących się przez niego spraw sądowych. Warto zauważyć, że Crypto Open Patent Alliance (COPA) zapewniło zwycięstwo w tym sporze, gdy sędzia odrzucił argument Wrighta, że ​​jest on Satoshi Nakamoto.

COPA, która jest zaangażowana w ochronę istoty kryptowalut typu open source, żąda dodatkowych działań prawnych, aby powstrzymać twierdzenia i procesy sądowe Wrighta w sferze kryptowalut.

2024-04-16 11:27